Betclic 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z Górnikiem Polkowice

Ełkaesiacy w niedzielę wreszcie przełamali niechlubną serię czterech spotkań bez zwycięstwa, wygrywając na wyjeździe z Górnikiem Polkowice 2:0, po dublecie ustrzelonym przez Pirulo. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Pierwsze czyste konto od meczu z Zagłębiem Sosnowiec to także zasługa golkipera łodzian. Pewny na linii i swoim przedpolu, przy groźnej sytuacji Piątkowskiego zachował się przytomnie i zbił piłkę na rzut rożny

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,04

Mateusz Bąkowicz: Przeciętne spotkanie w jego wykonaniu. Mało widoczny w ofensywie, ale nie popełniał większych błędów w obronie, choć jego stroną przeszło kilka groźniejszych akcji wyprowadzanych przez Górnika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,48

Oskar Koprowski: Obrona ŁKS-u, choć zachowała czyste konto, tak spokojnie mogła doprowadzić do utraty jednej czy dwóch bramek. W przypadku wychowanka klubu z al. Unii można jednak powiedzieć, że dołożył od siebie chociażby wybicie futbolówki z linii bramkowej, kiedy w szesnastce łodzian zrobiło się chaotycznie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,36

Maciej Dąbrowski: Mimo czystego konta trzeba przyznać, że defensywa biało-czerwono-białych miewała pewniejsze dni. W meczu z Górnikiem wydawał się mniej pewnym ogniwem na środku obrony.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,22

Adrian Klimczak: Powrót do składu po długiej kontuzji w przyzwoitym stylu. Nie dokonał niczego spektakularnego, ale grał dość pewnie w obronie. Patrząc na jego potencjał w ofensywie można by w tym aspekcie oczekiwać od niego więcej.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,27

Jakub Tosik: Doświadczony pomocnik nie zawiódł w Polkowicach. Wiadomo, nie był raczej ogniwem napędzającym koronkowe akcje ofensywne, ale dobrze wykonywał brudną pracę w środku pola przy przecinaniu akcji polkowiczan. Próbował także swoich sił pod bramką rywali, choć nieskutecznie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,06

Michał Trąbka: Najmniej widoczny z zawodników z inklinacjami ofensywnymi w ŁKS-ie. Miał świetną sytuację na podwyższenie wyniku, jeszcze przy stanie 1:0, ale dokonał złego wyboru, próbując przelobować bramkarza, który z łatwością pochwycił piłkę. Poza tym więcej walczył w środku pola, aniżeli wyprowadzał skutecznych ataków na szesnastkę Górnika.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,17

Pirulo: Kiedy jest w formie to ŁKS wygrywa. Łodzianie mieli problem ze strzelaniem od miesiąca, zaciął się sam Hiszpan, ale w Polkowicach odblokował się, pieczętując setny mecz z przeplatanką na piersi ustrzelonym dubletem. Miał szansę na hat-tricka, jednak spudłował z, wydawałoby się, dogodnej pozycji.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,80

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Maciej Wolski: Jeśli mielibyśmy z piłkarzy złożyć „organizm” ŁKS-u, to Wolski zdecydowanie byłby płucami. Zaliczył kilka dobrych zagrań przy konstruowaniu akcji ofensywnych, dokładał od siebie cegiełkę także w obronie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,37

Piotr Janczukowicz: Choć na razie bez fajerwerków, tak solidnie wygląda jego powrót po dłuższej kontuzji. Z Górnikiem kilkukrotnie próbował swoich sił pod bramką rywali, choć często były to strzały głową.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,40

Maciej Radaszkiewicz: Wywalczył dla ŁKS-u rzut karny, który otworzył w niedzielę wynik, po wykorzystaniu go przez Pirulo – dobrze utrzymał się przy piłce, wszedł w pole karne, a po faulu próbował wciąż walczyć o piłkę, po czym sędzia postanowił odgwizdać jedenastkę. Poza tym więcej było go widać na bokach i bliżej środka pola, pomagającego w pressingu, niż w polu karnym, ale nie można powiedzieć, że przeszedł koło tego meczu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,27

Adam Marciniak: Solidne wejście, ale bez czegokolwiek ekstra – nie wyróżniał się na boisku.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Bartosz Szeliga: Trener postanowił ustawić go nieco wyżej niż zwykle, bo na skrzydle. Odwdzięczył się asystą przy fantastycznym golu Pirulo.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,07

Samuel Corral: Brał udział w tworzeniu akcji bramkowej Pirulo, choć zawdzięczał to obojętności stojących niedaleko zawodników Górnika. Miał szansę na asystę przy akcji Pirulo, jednak jego krajan nie wykorzystał dobrej sytuacji.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,06

Javi Moreno: Dał solidną zmianę. Napędził kilka akcji ofensywnych, miał szansę na strzelenie bramki, przy rajdzie przez pół boiska, jednak nie dał rady przedostać się w szesnastkę Górnika, tracąc futbolówkę zaraz przed nim.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,88

Jan Kuźma: Wszedł na ostatnie minuty spotkania, pomagając ŁKS-owi utrzymać dobry wynik spotkania.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,58

Fot. ŁKS Łódź\Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119