Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Janusz Dziedzic: Musieliśmy się zdecydować na trudne rozwiązanie

W dzisiejszej konferencji brał udział również dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego – Janusz Dziedzic. Opowiedział m.in o sytuacji finansowej klubu, transferach i zimowych obozie przygotowawczym.

O tym, dlaczego to właśnie Piotr Stokowiec został nowym trenerem ŁKS-u:

– Z trzech powodów. Przede wszystkim Piotr Stokowiec, to jest doświadczony szkoleniowiec, który w bywał już w podobnych sytuacjach. Człowiek, który z naszej perspektywy jest gwarantem tego, że w sytuacji, w której się znaleźliśmy będzie w stanie nam pomóc. Ponadto swoją pracą w kilku klubach był w stanie nawet zagrać z tymi zespołami w Pucharach Europejskich. I co jest dla nas istotne, jest to szkoleniowiec, który potrafi też wprowadzać młodych zawodników do drużyny. Oczywiście dzisiaj wiemy w jakiej jesteśmy sytuacji, są tutaj priorytety i musimy przede wszystkim zacząć zdobywać punkty. To jest najistotniejsze w naszej sytuacji.

O powodach zwolnienia trenera Moskala:

– Myślę, że wszyscy jesteśmy świadomi. Spotkaliśmy się tutaj w momencie, kiedy ŁKS nie jest na szczycie tabeli tylko w momencie, kiedy jest problem. W związku z tym, że jest problem, trzeba było podjąć czasem trudne, ale radykalne decyzje. Najistotniejsze jest tutaj dobro klubu, a biorąc pod uwagę poprzednie mecze i fakt, że w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyliśmy tylko punkt, a dwa ostatnie spotkania zakończyły się przegraną 0:2 i 0:3. Musieliśmy się zdecydować na trudne rozwiązanie. Trener Moskal wykonał tutaj wcześniej kawał dobrej pracy, natomiast najistotniejsze jest w tym momencie dobro klubu i dobro zespołu. Dlatego postanowiliśmy tej zmiany dokonać.

O odsunięciu i przyszłości trenera Marcina Pogorzały w klubie:

– Na ten moment Marcin Pogorzała ma jeszcze umowę z klubem. Mamy jakiś swój pomysł na to, aby Marcina na swoich strukturach zagospodarować. Nie chciałbym na ten moment więcej zdradzać, bo to kwestia kolejnych dni. Myślę, że trzeba sobie jasno powiedzieć, że kiedy jest nowy trener, ma też jakiś swój pomysł na ten cały sztab i jest to dla mnie zrozumiałe, że chce pracować z określonymi osobami. Na ten moment doszliśmy do wniosku, że najlepsze z perspektywy całego zespołu będzie rozstać się z Marcinem, jako członkiem pierwszego sztabu i spróbować go w innej roli. 

O tym, czy zdaniem dyrektora sportowego Kazimierz Moskal miał potencjał na zbudowanie drużyny:

– Myślę, że chyba najlepszą odpowiedzią do tego pytania powinny być spotkania, które rozegraliśmy z Pogonią czy z Rakowem. Bo skoro, niektórzy twierdzą, że ten zespół jest słaby, to ja zadam pytanie, czy słaby zespół byłby w stanie wygrać z tą Pogonią albo pojechać do Rakowa Częstochowy i w wielu fragmentach być lepszym zespołem. Ja się z tym nie zgadzam, że to jest słaby zespół. Według mnie tu jest potencjał do tego, żeby ten cel, który przede mną i przed drużyną został postawiony osiągnąć i głęboko wierzymy, że nam się uda. 

O ocenie transferów 8/10:

– Trzeba najpierw poznać kontekst mojej wypowiedzi, trzeba sobie też zdawać sprawę z tego jakimi możliwościami dysponuje na ten moment ŁKS. ŁKS to duży klub z tradycjami, natomiast na ten moment trzeba sobie bardzo jasno powiedzieć, że ŁKS jest beniaminkiem i ma jeden z najmniejszych możliwości finansowych. Na ten moment jeśli chodzi o to, co możemy zrobić na tym rynku finansowym i nawiązując do tego, ja takie stwierdzenie oczywiście użyłem i to podtrzymuję. Mamy dobrych zawodników, wierzę w to, że będziemy w stanie w tej ekstraklasie po prostu zostać. 

O tym, że mecze z Wartą Poznań i Cracovią bardziej pokazują prawdziwą twarz łódzkiego zespołu i ocenie tego, co dostarczył dyrektor Dziedzic trenerowi Moskalowi:

– Przychodząc tutaj do klubu w momencie, kiedy obejmowałem stanowisko wiemy w jakiej sytuacji był klub. Zespół skończył na 10. miejscu w 1. Lidze, mimo tego, że celem był awans do ekstraklasy. Wielu przed tym, zanim objąłem tą posadę, twierdziło, że niemożliwe jest tutaj cokolwiek zrobić. Okazało się, że ŁKS w poprzednim roku w bardzo dobrym stylu, bez wielkich możliwości finansowych, grając w piłkę, wprowadził kilku młodych zawodników. Patrząc z perspektywy, wydaje się, że graliśmy najmłodszym składem, biorąc pod uwagę, że w podstawowym składzie grał Kowalczyk i Bobek z rocznika 2004 i Tutyskinas 2003. Wydaje mi się, że udało nam się zrobić bardzo dużo, biorąc pod uwagę poprzedni rok. Przed tym sezonem byliśmy świadomi tego, co wydarzyło się kilka lat temu, kiedy ŁKS awansował do ekstraklasy i jak to się skończyło. Chcieliśmy wyciągnąć wnioski, mimo tego, że ten okres przygotowawczy będzie krótki. On był krótki, my byliśmy świadomi problemu, byliśmy również świadomi tego, że dwa pierwsze mecze będziemy musieli z konieczności zagrać na wyjeździe. Biorąc pod uwagę to, że do zespołu przyszło około dziesięciu zawodników, do tego na osiem pierwszych spotkań, pięć rozegraliśmy na wyjeździe, to ten początek nie był dla nas łaskawy. Wiem, że jest na ten moment trudno, ale twierdzę, że ten zespół ma wystarczająco dużo jakości do tego, żeby w konfrontacji z tymi zespołami w końcowym rozrachunku znaleźć się w tabeli wyżej. 

O Macieju Abrosiewiczu:

–  Prowadziliśmy tu negocjację z Termalicą, natomiast na ten moment trzeba sobie jasno powiedzieć, że ŁKS-u nie stać na to, aby płacić tak duże pieniądze za zawodnika z 1. Ligi. To jest problem, z którym zmagamy się przede wszystkim my beniaminkowie, czy trener Skrobacz z Ruchu, czy ludzie zarządzający Puszczą również potrafili przez pryzmat tych pierwszych kolejek stwierdzić. My na ten moment będąc w ekstraklasie musimy się zmagać z tym, że tak na dobrą sprawę oprócz Mokrzyckiego nie jesteśmy w stanie pozyskać zawodnika mając ważny kontrakt z 1. Ligi, bo po prostu te środki oczekiwania tych klubów są za duże. Odnośnie środków uzyskanych za Kowalczyka, to ŁKS cały czas boryka się z tymi zobowiązaniami z przeszłości i niestety cały czas trzeba je regulować. Ja się cieszę, że po tym okresie, kiedy pojawiłem się w klubie, praktycznie nie było zainteresowania żadnym zawodnikiem. Po tym roku udało się z 1. Ligi sprzedać zawodnika do dobrej ligi za bardzo dobre pieniądze. Ja bym chciał przypomnieć, że w klubie przed moim przyjściem Alek Bobek i Mateusz Kowalczyk byli. Dopiero po moim przyjściu ci chłopcy zaczęli tutaj tak na prawdę regularnie występować (Aleksander Bobek wszedł do pierwszego składu przez kontuzję Dawida Arndta). 

O pozycjach, które są jeszcze do wzmocnienia i czy lewe skrzydło jest w stanie wypracować swoje niedociągnięcia:

– Na ten moment skupiamy się na tym, co mamy w zespole i musimy tą rundę zakończyć z jak najlepszym dorobkiem punktowym, a wtedy będziemy tutaj wspólnie się nad tym zastanawiać. 

O debiutach młodych zawodników w Reprezentacji Polski:

– Chciałbym podkreślić przede wszystkim tutaj dobrą pracę w tym poprzednim roku. Myślę, że to co zadziało się w poprzednim roku, te trzy awanse, to jest efekt uboczny dobrej pracy wielu ludzi w tym klubie i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Myślę, że niedługo kolejni nasi utalentowani chłopcy pokażą się z dobrej strony, bo myślę, że jeszcze kilku kolejnych stać na to, żeby do tych konkretnych roczników reprezentacji trafić. 

O tym, czy Janusz Dziedzic ma już ustalony termin obozu zimowego:

– Mamy już zaplanowany obóz, więc myślę, że nikt tutaj nie będzie się na ten temat martwił. 

 

 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119