Koszykówka

Wielka wygrana mężczyzn oraz przegrana kobiet. Podsumowanie koszykarskiej soboty.

Koszykarski weekend dla Łódzkiego Klubu Sportowego można określić jako słodko-gorzki. Męska drużyna odniosła pewne zwycięstwo nad Pyrą Poznań, zdobywając przewagę aż 83 punktów. Jednak dla kobiecego zespołu nie był to tak szczęśliwy dzień, ponieważ te przegrały z ekipą z Płocką wynikiem 58:76.

Początek spotkania był nieco wyrównany, ale ŁKS Coolpack Łódź szybko przejął inicjatywę i zdołał zdobyć przewagę 29-11 nad rywalem. Nasza drużyna prezentowała imponującą skuteczność zarówno w rzutach dwupunktowych, jak i trzypunktowych. Druga kwarta była kontynuacją dominacji naszych zawodników. Jakub Karwowski i Iwo Maćkowiak poprowadzili drużynę, trafiali z każdej strony boiska, a obrona Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań była zdezorientowana tym co robią ełkaesiacy.

ŁKS utrzymał pełną kontrolę nad meczem w trzeciej kwarcie, a Maciej Leszczyński, był w doskonałej formie, zdobywając ważne zbiórki.Ostatnia część meczu była formalnością, ponieważ łodzianie utrzymywali przewagę i kontrolując grę, a wynik meczu wyniósł 131-48 na naszą korzyść. Wspomniany Iwo Maćkowiak zdecydowanie się wyróżniał, zdobywając 20 punktów i przyczyniając się do zwycięstwa.

ŁKS Coolpack Łódź – Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań 131:48
(27:7; 41:6; 31:20; 32:15)

Pierwsza kwarta przyniosła zaciętą rywalizację, ale to Mon-Pol Płock zdołał wyjść na prowadzenie. Mimo trudności w rzutach z gry, goście byli niezwykle skuteczni w rzutach za trzy punkty, co pozwoliło im zdobyć przewagę.W drugiej kwarcie Mon-Pol Płock kontynuował swoją dobrą passę i powiększył przewagę. Weronika Puchacz i Angelika Kowalska były nieocenione, starając odrabiać straty, zdobywając punkty zarówno z gry, jak i z linii rzutów wolnych.

Jednak ekipa z Płocka trzymała kontrolę nad meczem.Ostatnia część meczu przyniosła jeszcze sporo walki, ale rywalki utrzymały przewagę i zwyciężyła 76-58. Aleksandra Dzięciołowska była najlepszą strzelczynią ŁKS KK Łódź, zdobywając 12 punktów, mimo że skuteczność rzutów naszej drużyny była nienajlepsza.

ŁKS KK Łódź – Mon-Polski Płock 58:76
(21:18; 7:22; 16:16; 14:20)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119