Jakub Tosik: Z dobrymi drużynami gra nam się lepiej

Jakub Tosik po meczu z Cracovią był zadowolony, z końcowego wyniku i stwierdził, że łodzianom gra się lepiej z lepszymi rywalami. Pomocnik ŁKS po wejściu na boisko, poukładał grę drużyny, w środku pola i pod koniec dogrywki, miał szansę na premierowe trafienie, w biało-czerwono-białych barwach. 

– Wydaje mi się, że w drugiej połowie, graliśmy wyrównany mecz. W pierwszej może troszeczkę, z za dużym respektem, podeszliśmy do Cracovii i nie wyglądało do dobrze. Ale druga połowa i dogrywka były otwarte. Zarówno my, jak i Cracovia, mieliśmy sytuacje. To mogło się przechylić zarówno, w naszą stronę jak i Cracovii. Fajnie, że udało się wygrać. Mogliśmy uniknąć tych karnych, gdybym trafił w doliczonym czasie dogrywki, ale cieszymy się, bo to będzie dla nas dobry bodziec, aby dobrze punktować w lidze. Troszeczkę przedłużyłem emocje kibicom i dobrze, że wszystko szczęśliwie się zakończyło, bo miałbym do siebie duże pretensje, gdybyśmy przegrali to w karnych – mówi „Tosiu”.

– Widzieliśmy, że Cracovia jest dobrą ekstraklasową drużyną. Spodziewaliśmy się trudnego przetarcia, aczkolwiek wiemy, że nam się z dobrymi drużynami lepiej gra. Łatwiej jest nam, o konstrukcję jakichś akcji, nikt się nie muruje, jak niektóre drużyny w I lidze. Mamy drużynę bardziej piłkarską i to się też przekłada, że fajnie to wyglądało i zakończyło się sukcesem. 

– Jesteśmy trochę przetrzebieni kontuzjami, ale mamy szeroki skład. Dużo osób dziś dostało szansę. Fajnie, że to dalej zatrybiło i dzisiaj udało nam się zrobić kroczek do przodu, jeśli chodzi o Puchar Polski, ale od jutra myślimy już tylko, o niedzielnym meczu z Sandecją. Wierzymy tylko i wyłącznie w trzy punkty – zakończył 34-latek.