Jak ełkaesiacy radzili sobie w meczach rozgrywanych w Wielkanoc?

W Wielką Sobotę „Rycerze Wiosny” stoczą wyjazdowy pojedynek z Zagłębiem Sosnowiec. Biało-czerwono-biali w ciągu ostatnich 8 lat miewali lepsze i gorsze mecze rozgrywane w okresie wielkanocnym. Teraz będą mieli szansę wywalczenia nie tylko ważnych trzech punktów w I Lidze, ale i na poprawę swojego „świątecznego” bilansu.

Tworząc to zestawienie wzięliśmy pod uwagę spotkania rozgrywane przez ŁKS w okresie wielkanocnym, od czasów IV Ligi. Przełom marca i kwietnia to z reguły kluczowy czas każdego sezonu, a przez większość z nich łodzianie walczyli o kolejne awanse do wyższych klas rozgrywkowych, ale i utrzymanie w danej lidze, chociażby w okresie reformy III Ligi. W ciągu ostatnich 8 lat, jedynym sezonem, w którym ełkaesiacy nie grali w święta był sezon 2019/20, ze względu na zawieszenie rozgrywek przez koronawirusa.

Bilans łodzian w tym momencie wskazuje na remis – trzykrotnie przegrywali, trzykrotnie wygrywali oraz raz dzielili się z rywalami punktami w meczach rozgrywanych w Wielkie Piątki czy Wielkie Soboty. W Sosnowcu będą mieli więc okazję na to, aby także ten dość specyficzny, historyczny bilans poprawić, choć oczywiście najważniejsze będzie wywalczenie 3 punktów, które są im potrzebne w walce o awans.

Bilans spotkań rozgrywanych przez ŁKS w Wielkanoc

Mecze: 7

Wygrane ŁKS: 3

Remisy: 1

Porażki: 3

Bramki: 6-6

Ostatnie spotkania rozgrywane przez ełkaesiaków w Wielkanoc

3 kwietnia 2021: Fortuna 1. Liga

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 1:0

Bramka: Dominguez 87′ (k.)

Skład: Arkadiusz Malarz – Tomasz Nawotka (81′ Wolski), Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adam Marciniak – Jakub Tosik, Michał Trąbka (75′ Dominguez), Mikkel Rygaard – Pirulo, Adrian Klimczak (67′ Ricardinho) – Piotr Janczukowicz (67′ Gryszkiewicz)

19 kwietnia 2019: Fortuna 1. Liga

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz 2:0

Bramki: Sekulski 42′ (k.), Ramirez 61′