Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Ireneusz Mamrot nowym trenerem „Rycerzy Wiosny”

Awans do PKO BP Ekstraklasy – właśnie taki cel postawiony został przed Ireneuszem Mamrotem, nowym trenerem Łódzkiego Klubu Sportowego. Szkoleniowiec podpisał z ŁKS-em kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku.

Ireneusz Mamrot w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej prowadził zaledwie cztery kluby. Najwięcej rozgłosu przyniósł mu jednak dwuletni okres pracy w Jagielloni Białystok, z którą dotarł do finału Pucharu Polski oraz zdobył wicemistrzostwo Polski.

Zanim nowy szkoleniowiec ŁKS-u przeniósł się na Podlasie prowadził Polonię Trzebnica oraz Chrobrego Głogów. Z tym drugim klubem Marot przeszedł drogę od drugiej ligi, do stabilnej pozycji na zapleczu ekstraklasy.

Ostatnim klubem pięćdziesięcioletniego szkoleniowca była Arka Gdynia, którą Mamrot miał utrzymać w ekstraklasie. Do realizacji celu nie brakło wiele, jednak ostatecznie „Śledzie” wraz z ŁKS-em i Koroną Kielce spadli do pierwszej ligi. Nieporozumienia z ówczesnym właścicielem klubu spowodowały, że 16 grudnia 2020 roku trener z Trzebnicy został zwolniony.

Wraz z Mamrotem do sztabu szkoleniowego tworzonego także przez Jacka Janowskiego (trener bramkarzy) i Marcina Pogorzałe (asystent trenera) dołączy Adrian Siemieniec.

Trenerze, witamy w Łódzkim Klubie Sportowym! Życzymy jak najwięcej sukcesów w pracy z biało-czerwono-białymi!