Piotr Świerczewski o swoim pobycie w ŁKS

Były zawodnik i trener Łódzkiego Klubu Sportowego Piotr Świerczewski kilka dni temu objął funkcję szkoleniowca Sandecji Nowy Sącz. Popularny „Świr” w rozmowie z portalem sport.tvp.pl wspominał swoją przygodę w klubie z Alei Unii.

– W Ekstraklasie pracowałem jako trener ŁKS. W klubie nie było dosłownie nic, a podjąłem się tego wyzwania. Zatrudnionych było tam może pięć osób, włącznie z księgową. Kadrę kompletowałem na tydzień przed startem ligi. Brałem każdego, szukałem kogokolwiek, kto umiałby kopnąć piłkę. Zbyt dużo nerwów kosztowały mnie sprawy niezwiązane ze sportem. Kierownikiem zespołu był Jacek Żałoba, który pracuje tam do dzisiaj. Dla mnie ten człowiek jest mistrzem świata, nie wiem, jak potrafił pozałatwiać te wszystkie sprawy. Codziennie wisieliśmy na telefonie po parę godzin – wspomina Świr.

– Praca w ŁKS była kapitalnym doświadczeniem. Może zabrzmi to dziwnie, bo w klubie pod względem organizacyjnym był dramat, ale wiem, że nigdzie indziej nie przydarzy mi się już nic gorszego. To był dla mnie piękny, ale niesamowicie trudny czas. Zawodnicy w kontrakty mieli wpisane śmiesznie małe pieniądze, a w rzeczywistości dostali jeszcze mniej albo nic. Myślę jednak, że niektórzy z nich są mi wdzięczni. Wielu z nich później nie zdołało już zaistnieć w Ekstraklasie. Tamten czas będą więc wspominać do końca życia. 

Wiele wskazuje na to, że Świerczewski wróci do Łodzi z Sandecją Nowy Sącz w przyszłym sezonie Fortuna I ligi.

Foto: Łódź Nasze Miasto

Źródło: TVP SPORT