Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Guima wypożyczony do końca sezonu!

Do końca sezonu 2020/21 Ricardo Guimaraes występować będzie w portugalskim klubie Académica Coimbra. Tym samym Portugalczyk nie wspomoże ŁKS-u w Fortuna 1 Lidze.

Przypomnijmy – jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu Giuma został karnie zesłany do drużyny rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. Trener Wojciech Stawowy tłumaczył jedynie, że było to spowodowane decyzją sztabu szkoleniowego, z uwagi na złamanie przez Portugalczyka klubowego regulaminu.

Od pojawienia się przy al. Unii Lubelskiej 2 przed startem kampanii 2019/20, Guima zaliczył w biało-czerwono-białych barwach łącznie 25 występów. Teraz będzie prezentował swoje umiejętności na drugim poziomie rozgrywkowym w Portugalii, a przywdzieje koszulkę Académica Coimbra, czyli klubu z którego trafił do Łodzi.