Piłka NożnaStadion

Europejskie puchary na Stadionie Króla? To już praktycznie przesądzone

Na obiekcie Łódzkiego Klubu Sportowego zostaną rozegrane spotkania europejskich pucharów. Według najnowszych informacji, na Stadionie Króla swoje mecze w Lidze Konferencji Europy rozegrają ukraińskie zespoły – Worskła Połtawa oraz Zoria Ługańsk.

Stadion im. Władysława Króla jest ostatnio bardzo mocno oblegany. W tym miesiącu w Łodzi odbyły się trzy spotkania reprezentacyjne. Polska młodzieżówka grała na ŁKS-ie z Niemcami (1:2), a seniorska drużyna narodowa Ukrainy, rywalizowała w dwóch starciach Ligi Narodów – z Armenią (3:0) oraz Irlandią (1:1).

Teraz nasz obiekt będzie gospodarzem spotkań ukraińskich zespołów w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. 28 lipca w Łodzi, Worskła Połtawa podejmie szwedzki AIK Solna Sztokholm (II runda eliminacji LKE). Tydzień wcześniej pierwszy mecz w Szwecji. Od trzeciej rundy rywalizację rozpocznie Zoria Ługańsk i ich spotkanie w tej fazie rozgrywek, też odbędzie się na Stadionie Króla.

Jak się okazuje, swoje mecze w Łodzi chcieliby też rozgrywać piłkarze SK Dnipro-1, ale tutaj nie zapadła jeszcze decyzja, o czym informował w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim”, agent piłkarski Jacek Kopka, który organizuje pomaga klubom w organizacji spotkań: – Szachtar Donieck dogaduje z Legią Warszawa na rozgrywanie meczów w grupie Ligi Mistrzów. Dynamo Kijów natomiast wybrało Bukareszt. Nie wiadomo, co z Dnipro, które chciało grać w Łodzi, ale ja tym zespołem akurat się nie zajmuję, więc nie znam szczegółów.

• Z Worskłą i Zorią współpracujemy od dawna. Pierwszej od dwudziestu lat, a drugiej od dwunastu organizuję regularnie latem i zimą obozy przygotowawcze w Polsce, na Słowenii i w Turcji. W tych klubach wiedzą, że mogą na mnie liczyć. Gdy dostały zgodę na zagraniczne przygotowania, od razu skontaktowały się ze mną, abym przygotował zgrupowania w Polsce. Worskla, która zagra z AIK Sztokholm w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji na stadionie ŁKS w Łodzi, będzie przygotowywać się w Józefowie. Zoria rozpoczyna kwalifikacje Ligi Konferencji rundę później i będzie miała obóz w Ożarowie – dodał Kopka.

Co ciekawe Łódzki Klub Sportowy niedawno mierzył się zarówno z Worskłą jak i Zorią, podczas obozów przygotowawczych w tureckim Side. Mecze z zespołem z Połtawy zakończyły się remisem 3:3 (bramki Adama Ratajczyka, Macieja Dąbrowskiego i Pirulo) oraz zwycięstwem biało-czerwono-białych 1:0 (gol Mateusza Kowalczyka). Z Zorią ełkaesiacy przegrali 0:1 w 2020 roku, a do siatki trafił obecny zawodnik Rakowa Częstochowa – Władysław Kocherhin.

Niewykluczone, że swoje spotkania w ramach europejskich pucharów na Stadionie Króla, rozegrają mistrzynie Polski – TME SMS Łódź. Łodzianki walkę o fazę grupową tych elitarnych rozgrywek rozpoczną od 1. rundy eliminacyjnej. Na tym etapie zostaną rozegrane mini turnieje. W każdym z nich wystąpią cztery drużyny, z których tylko jedna awansuje do decydującej fazy eliminacyjnej. TME SMS Łódź rywali w mini turnieju pozna 24 czerwca. Mini turnieje zostaną rozegrane w dniach 18-21 sierpnia. Prawdopodobnie turniej z udziałem piłkarek z Łodzi odbędzie się na obiekcie ŁKS-u.

Foto: Bleacher Report