Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Seria rzutów karnych trwa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź 2:2

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w starciu na szczycie Fortuna 1. Ligi zremisowali na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą 2:2. Bramki dla ŁKS-u strzelali Pirulo oraz Maciej Śliwa, natomiast dla rywali strzelał dwukrotnie z rzutów karnych Wiktor Biderzycki. Dla Rycerzy Wiosny jest to kolejny mecz z rzędu, w którym przeciwko ełkaesiakom zostały podyktowane rzuty karne.

Spotkanie rozpoczęło się dość wyrównanie, obie ekipy próbowały narzucić swoje tempo gry. Gospodarze byli częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. ŁKS był cierpliwy i tak w 13. minucie błąd w wyprowadzeniu piłki wykorzystał Michał Trąbka, który przejął piłkę w środku pola rywali, a następnie podał do Macieja Śliwy. Nowy nabytek łodzian fenomenalnie zachował się w polu karnym, podając do Pirulo, wykonując wcześniej ruletkę, a Hiszpan nie pomylił się. Loska był bez szans przy tym strzale. Słoniki nie spuściły głów i próbowały od razu wyrównać, jednak Aleksander Bobek, będący w szczytowej formie bronił skutecznie strzały ekipy z Małopolski.

ŁKS mimo czas tego grał cały swoje, a kolejne efekty tego przyszły w 30. minucie. Maciej Śliwa doskonale rozumiał się z Pirulo, ci rozklepali obronę Termaliki, a tym razem to właśnie niedawny nabytek Rycerzy Wiosny wpisał się na listę strzelców podwyższając wynik tego spotkania po podaniu Hiszpana. Biało-czerwono-biali nie zwalniali, próbując strzelić jeszcze jedną bramkę pod koniec pierwszej połowy, jednak brakowało już nieco szczęścia.

Druga połowa początkowo była kontynuacją pierwszej – to ŁKS atakował. Jednak błąd Artemijusa Tutyskinasa kosztował „Rycerzy Wiosny” bardzo dużo. To po jego interwencji arbiter podyktował siódmy rzut karny z rzędu przeciwko piłkarzom spod herbu przeplatanki. Wiktor Biedrzycki podszedł do jedenastki i nie pomylił się. Aleksander Bobek tym razem był bezradny, przez co gospodarze złapali kontakt. „Rycerze Wiosny” nie poddawali się i walczyli, aby znów zwiększyć przewagę bramkową nad rywalem, jednak fatum ŁKS-u i dyktowanymi z rzutami karnymi trwało. W 79. minucie arbiter ponownie podyktował rzut karny, po faulu Władysława Ochrończuka. Do piłki ponownie poszedł Wiktor Biedrzycki i doprowadził do remisu. Mimo nerwowej końcówki spotkania, ostatecznie żaden z zespołów nie przechylił szali zwycięstwa na swoją stronę, a mecz na szczycie Fortuna 1. Ligi zakończył się podziałem punktów.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź 2:2 (0:2)
Bramki: Biedrzycki 52′ (k.), 80′ (k.)Pirulo 13′ Śliwa 30′

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Nemanja Tekijaski, Adam Radwański, Muris Mesanović, Taras Zaviiskiy (46′ Fornalczyk), Michal Hubinek (63′ Poznar), Kacper Karasek (63′ Purece), Andrzej Trubeha (84′ Błachewicz), Artem Putiwcew (46′ Kadlec), Andrii Dombrovskyi, Wiktor Biedrzycki.

ŁKS ŁódźAleksander Bobek – Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas – Michał Mokrzycki, Mateusz Kowalczyk (89′ Kelechukwu Ibe-Torti), Michał Trąbka (74′ Władysław Ochrończuk) – Pirulo (89′ Maciej Dąbrowski), Stipe Jurić (68′ Piotr Janczukowicz), Maciej Śliwa (74′ Bartosz Biel).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119