Piłka NożnaRezerwy

Drużyny rezerw ŁKS-u grają w Okręgowym Pucharze Polski!

Dwie drużyny rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w środę stoczą boje w III rundzie Okręgowego Pucharu Polski. Czwartoligowy ŁKS II zagra na wyjeździe z Borutą Zgierz, a A-klasowy ŁKS III podejmie na własnym boisku trzecioligowy Sokół Aleksandrów Łódzki.

Pierwsi swój pucharowy bój rozpoczną piłkarze ŁKS II. Drużyna będąca bezpośrednim zapleczem pierwszego zespołu Rycerzy Wiosny zmierzy się w Zgierzu ze swoim ligowym rywalem – Borutą Zgierz. W czwartoligowych realiach oba zespoły są bezpośrednimi kandydatami do awansu do III ligi, a w dodatku mają niemalże identyczny bilans dotychczasowych spotkań.

Zarówno Boruta, jak i ŁKS II w najbliższy weekend zmierzą się z zespołami z dolnych rejonów ligowej tabeli. To może być prognostyk naprawdę ciekawego meczu pucharowego, który pokaże siłę rażenia obu drużyn!

Początek zgiersko-łódzkiej konfrontacji zaplanowano na godzinę 16:00. Dla obu ekip środowy mecz będzie pierwszym w tegorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski.

Nieco później, bo punktualnie o godzinie 17:00, na boisko przy ul. Minerskiej wybiegną piłkarze ŁKS III Łódź. Przed młodymi Ełkaesiakami stoi nie lada wyzwanie, zmierzą się oni bowiem z liderem III ligi gr. 1 – Sokołem Aleksandrów Łódzki. Biało-czerwono-biali idą jednak w obecnej edycji Okręgowego Pucharu Polski jak burza mając imponujący bilans 18 strzelonych bramek i ani jednej straconej, w trzech dotychczas rozegranych spotkaniach.

W drużynie gości na co dzień występuje wypożyczony z Łódzkiego Klubu Sportowego Mikołaj Maschera. Dla „Mikiego” środowy mecz będzie więc okazją na powrót do swojego rodzimego klubu.

Foto: Lens Strong