Drugi mecz Janka w kadrze U21. Pewne zwycięstwo biało-czerwonych

Reprezentacja Polski do lat 21 w swoim drugim meczu eliminacji do mistrzostw Europy pokonała Estonię 4:0. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza strzelali Przemysław Płacheta, Karol Fila, Kamil Jóźwiak i Patryk Dziczek.

Początek meczu to zdecydowana przewaga biało-czerwonych. Pierwsza bramka dla Polski padła już w 6 minucie, podanie od Kamila Pestki świetnie wykorzystał Przemysław Płacheta, który otworzył wynik spotkania na stadionie w Białymstoku. Podopieczni Czesława Michniewicza stwarzali sobie dużo sytuacji bramkowych, a goście mogą mówić o wielkim szczęściu, że pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 1:0. W końcówce pierwszej połowy Estończycy także mieli swoje szansę i mogli nawet wyrównać stan rywalizacji, ale jedyne zagrożenie dla Kamila Grabary i polskiej obrony stworzyli po rzucie wolnym, jednak nawet w tej sytuacji strzał był niecelny.

Druga połowa to kontynuacja gry z pierwszej połowy, czyli prowadzenie spotkania przez polskich zawodników. Polska podwyższyła prowadzenie w 65 minucie, dośrodkowanie Płachety przedłużył głową Paweł Tomczyk, a z pierwszej piłki mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się Karol Fila. Polscy piłkarze dążyli do strzelenia kolejnych goli i udało im się to w 80 minucie, strzał Mateusza Bogusza obronił Ingmar Paplavskis, ale z dobitką Kamila Jóźwiaka już sobie nie poradził. Estonia w drugiej połowie tylko raz zagroziła polskiej bramce, był to celny strzał Kristjana Kaska w 89 minucie, który pewnie złapał Kamil Grabara. Kropkę nad „i” postawił w 93 minucie Patryk Dziczek, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Boguszu.

Janek w swoim drugim meczu w reprezentacji U21 zagrał dobre zawody, nie można nic złego powiedzieć o grze wychowanka ŁKS-u. Świetnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, umiejętnie wyprowadzał piłkę do przodu i tradycyjnie mogliśmy oglądać jego przerzuty na skrzydła. Nie popełniał błędów, ale też trzeba zaznaczyć, że w tym spotkaniu Janek i cała obrona reprezentacji Polski nie miała za wiele do roboty. Cieszy czyste konto i kolejne 3 punkty Polaków, którzy walczą o awans na mistrzostwa Europy w roku 2021.