Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Drugi mecz Janka w kadrze U21. Pewne zwycięstwo biało-czerwonych

Reprezentacja Polski do lat 21 w swoim drugim meczu eliminacji do mistrzostw Europy pokonała Estonię 4:0. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza strzelali Przemysław Płacheta, Karol Fila, Kamil Jóźwiak i Patryk Dziczek.

Początek meczu to zdecydowana przewaga biało-czerwonych. Pierwsza bramka dla Polski padła już w 6 minucie, podanie od Kamila Pestki świetnie wykorzystał Przemysław Płacheta, który otworzył wynik spotkania na stadionie w Białymstoku. Podopieczni Czesława Michniewicza stwarzali sobie dużo sytuacji bramkowych, a goście mogą mówić o wielkim szczęściu, że pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 1:0. W końcówce pierwszej połowy Estończycy także mieli swoje szansę i mogli nawet wyrównać stan rywalizacji, ale jedyne zagrożenie dla Kamila Grabary i polskiej obrony stworzyli po rzucie wolnym, jednak nawet w tej sytuacji strzał był niecelny.

Druga połowa to kontynuacja gry z pierwszej połowy, czyli prowadzenie spotkania przez polskich zawodników. Polska podwyższyła prowadzenie w 65 minucie, dośrodkowanie Płachety przedłużył głową Paweł Tomczyk, a z pierwszej piłki mocnym i precyzyjnym strzałem popisał się Karol Fila. Polscy piłkarze dążyli do strzelenia kolejnych goli i udało im się to w 80 minucie, strzał Mateusza Bogusza obronił Ingmar Paplavskis, ale z dobitką Kamila Jóźwiaka już sobie nie poradził. Estonia w drugiej połowie tylko raz zagroziła polskiej bramce, był to celny strzał Kristjana Kaska w 89 minucie, który pewnie złapał Kamil Grabara. Kropkę nad „i” postawił w 93 minucie Patryk Dziczek, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Boguszu.

Janek w swoim drugim meczu w reprezentacji U21 zagrał dobre zawody, nie można nic złego powiedzieć o grze wychowanka ŁKS-u. Świetnie wywiązywał się ze swoich obowiązków, umiejętnie wyprowadzał piłkę do przodu i tradycyjnie mogliśmy oglądać jego przerzuty na skrzydła. Nie popełniał błędów, ale też trzeba zaznaczyć, że w tym spotkaniu Janek i cała obrona reprezentacji Polski nie miała za wiele do roboty. Cieszy czyste konto i kolejne 3 punkty Polaków, którzy walczą o awans na mistrzostwa Europy w roku 2021.

Skład Polski:

Kamil Grabara – Karol Fila, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka – Kamil Jóźwiak (Patryk Szysz 87’), Patryk Dziczek, Daniel Ściślak (Maciej Ambrosiewicz 69’), Bartosz Bida (Mateusz Bogusz 62’) – Przemysław Płacheta (Marcin Listkowski 87’), Patryk Klimala (Paweł Tomczyk 46’).


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119