Piłka NożnaRezerwy

Druga wygrana rezerw w tym sezonie

Zawodnicy rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie IV ligi. W sobotnie przedpołudnie pokonali w ośrodku treningowym przy ulicy Minerskiej Czarnych Rząśnia 4:0.

Trener Marcin Matysiak zaskoczył zmianą ustawienia z czterech środkowych obrońców na trzech. Rola wahadłowych przypadła Michałowi Karlikowskiemu i Piotrowi Tazbirowi.

Łodzianie już od ósmej minuty spotkania prowadzili 1:0. Po zagraniu Lorenca z piłką w pole karne wbiegł Gmosiński i został sfaulowany w polu karnym. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który pewnym strzałem od poprzeczki wykorzystał Piotr Tazbir.

Od pierwszych minut ełkaesiacy przejęli kontrolę nad spotkaniem i często zagrażali bramce Czarnych. Kilka dobrych okazji do zdobycia gola miał Gmosiński. Napastnik ŁKS dwukrotnie uderzył obok słupka, a przy trzeciej próbie lepszy okazał się bramkarz gości.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i nasi zawodnicy schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W 64 minucie było już 2:0 dla ŁKS. Do siatki zza pola karnego trafił Mieszko Lorenc. Obrońca biało-czerwono-białych podciągnął kilka metrów z piłką i płaskim uderzeniem piłki lewą nogą podwyższył stan rywalizacji.

Nieco ponad 10 minut później łodzianie dołożyli kolejne trafienie. Przy linii końcowej piłkę wyłuskał Gmosiński, po czym idealnym podaniem obsłużył rezerwowego Adama Króla, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki do pustej bramki.

W doliczonym czasie gry wynik kapitalnym strzałem z około 30 metrów ustalił Król i tym samym zaliczył dublet.

Rezerwy po dwóch kolejkach IV ligi mają na swoim koncie komplet sześciu punktów. W następną sobotę o godzinie 17:00 zmierzą się w Kleszczowie z miejscową Omegą

ŁKS II Łódź – Czarni Rząśnia 4:0 (1:0)

Bramki: Tazbir 8-k, Lorenc 64, Król 75, 90+1.

Skład ŁKS-u: Aleksander Bobek – Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Stanisław Lasota – Piotr Tazbir, Adrian Czypicki (Igor Grzejdziak 77′), Mikołaj Lipień (Adam Król 63′), Michał Karlikowski (Krystian Gołdyn 74′)- Tomasz Górecki (Bartosz Bargiel 89′) – Dariusz Gmosiński (Dawid Lebkuchen 81′), Jakub Piela (Łukasz Włodarczyk 85′)