Debiutancki gol Nacho Monsalve w barwach ŁKS!

Mecz z Puszczą Niepołomice był wyjątkowy nie tylko dlatego, że ŁKS pierwszy raz w 2022 roku wygrał w meczu ligowym, ale także ze względu na strzelca obydwu bramek łodzian. Mowa o Nacho Monsalve, który zdobył premierowe trafienie z przeplatanką na piersi.

Hiszpański stoper nie miał łatwego początku w ŁKS-ie. Większość jesieni stracił ze względu na kontuzje, choć kiedy już zdarzało mu się występować, to zawsze otrzymywał pozytywne recenzje. Teraz, po przepracowanym w pełni okresie przygotowawczym Monsalve był w pełni gotowy do gry. Swoją szansę na wejście do pierwszej „jedenastki” otrzymał po tym, jak Oskar Koprowski został zawieszony ze względu na żółte kartki. Po dobrym występie z Koroną Kielce trener Marcin Pogorzała nie widział powodów aby nie wyszedł także od pierwszej minuty w meczu z Puszczą Niepołomice.

Monsalve okazał się kluczową postacią dla zwycięstwa „Rycerzy Wiosny” z niepołomiczanami. Najpierw, w 54. minucie dopadł do piłki zagranej przez Samu Corrala i dobił ją do pustej bramki. Na pierwsze trafienie w barwach Łódzkiego Klubu Sportowego czekał 311 minut. Na kolejne nie musiał czekać już tak wiele – z kolejnej szansy skorzystał już po siedmiu minutach, kiedy wyłuskał futbolówkę w szesnastce Puszczy, w której doszło do sporego zamieszania, a mimo tego spokojnie wycofał się i oddał strzał, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Z szerokiej kadry pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny” na pierwsze trafienie czekają: Oskar Koprowski, Kamil Dankowski, Mateusz Bąkowicz, Jakub Tosik, Jan Kuźma, Javi Moreno, Marcel Wszołek, Dariusz Gmosiński, Mikołaj Lipień, Mateusz Kowalczyk oraz Mieszko Lorenc. 

Fot. ŁKS Łódź / Cyfrasport