Piłka NożnaRezerwy

Pierwszy sparing rezerw. Legia II – ŁKS II 4:3

W pierwszym zimowym sparingu rezerwy ŁKS-u zagrały z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa. Pomimo waleczności i wyrównania wyniku, ostatecznie Ełkaesiacy przegrali różnicą jednej bramki.

W sobotnim sparingu rozgrywanym w Legia Trening Center szanse debiutu w biało-czerwono-białej koszulce dostali obaj nowi zawodnicy drużyny rezerw –  Maciej Radaszkiewicz oraz Lamine Coulibaly. Pierwszy z nich rozegrał pierwszą godzinę, a drugi ostatnie 30 minut.

Pierwsza bramka meczu należała do gospodarzy. W szóstej minucie gry bramkę po dośrodkowaniu z rogu pola karnego zdobył Lionnel Negou. Po kolejnych sześciu minutach legioniści prowadzili już 2:0, a tym razem do siatki trafił Patryk Pietrzak, który wykorzystał błąd Tomasza Kucharskiego. Jeszcze przed przerwą Legia, a dokładniej Negou, zdobyła kolejną bramkę, a na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Oskar Koprowski trafił do siatki rywali po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego. Do przerwy gospodarze prowadzili więc 3:1.

Po przerwie do odrabiania star rzucili się Ełkaesiacy. Najpierw w 63 minucie do siatki Legii trafił Adrian Czypicki, który wykorzystał podanie Dawida Lebkuchena. Na siedem minut przed końcem spotkania wynik wyrównał Dariusz Gmosiński i wydawało się, że test-mecz rezerw Legii i ŁKS-u zakończy się remisem.

W ostatniej minucie meczu czwartą bramkę strzelili jednak gospodarze. Dokładniej rzecz ujmując zrobił to Patryk Pietrzak, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam.

Legia II Warszawa – ŁKS II Łódź 4:3 (3:1)
Bramki: Negou 6′, 30′, Pietrzak 11′ , 89′ – Koprowski 44′ , Czypicki 63′ , Gmosiński 83′

ŁKS II Łódź: Kucharski (46′ Zareda) – Tazbir (46′ Bąkowicz), Ślęzak (60′ Lasota), Lorenc (70′ Niedźwiecki), Koprowski (60′ Coulibaly), Sójka (60′ Lambrecht), Karlikowski, Lipień (46′ Piela), Górecki (46′ Czypicki), Król (46′ Gmosiński), Radaszkiewicz (60′ Lebkuchen)

fot. Łukasz Żuchowski