Fortuna Puchar PolskiPiłka Nożna

Test z Mistrzem Polski. Zapowiedź meczu z Legią Warszawa

Po nieco ponad dwóch miesiącach „Rycerze Wiosny” wracają do gry! Podopieczni Wojciecha Stawowego już dziś zmierzą się w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Mistrzem Polski – Legią Warszawa. Początek spotkania o 20:30 na stadionie przy alei Unii Lubelskiej 2.

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Legią jest jednym z najciekawiej zapowiadających się starć w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Choć zespoły grają w różnych klasach rozgrywkowych to mecze biało-czerwono-białych ze stołecznym klubem zawsze wzbudzały wyjątkowe emocje.

Legia jest zdecydowanym faworytem tego spotkania, lecz ŁKS nie raz już udowodnił, że potrafi poradzić sobie z wyżej notowanym rywalem. Łodzianie na początku sezonu 2020/21 pokonali po serii rzutów karnych inny klub z Ekstraklasy – Śląsk Wrocław.

W przeciwieństwie do drużyny z alei Unii, Legia mają w 2021 roku dwa rozegrane spotkania o stawkę. Stołeczny zespół pokonał w miniony weekend Raków Częstochowa 2:0, czym zmazał plamę ze spotkania z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Na inaugurację gry w nowym roku warszawianie przegrali z beniaminkiem 0:1.

Mecz z Mistrzem Polski to szansa na oficjalny debiut dla nowych graczy w zespole Wojciecha Stawowego. Szansę od trenera może dostać Adam Marciniak, Mikkel Rygaard oraz Piotr Janczukowicz. Ricardinho jeszcze nie będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego.

Wypowiedzi przedmeczowe

Wojciech Stawowy:Legia jest na tyle znanym wszystkim klubem, że tutaj nawet pewne braki kadrowe nie powinny nam przeszkodzić w tym, żeby dokładnie grę Legii w ostatnim okresie przeanalizować. Legia to jest zespół bardzo silny kadrowo, z bardzo dużym potencjałem piłkarskim. Na pewno czeka nas trudne zadanie.

Czesław Michniewicz: –  Oglądam ŁKS, dziś także miałem okazję przyjrzeć się jego meczom. To zespół, który dobrze funkcjonuje, posiada piłkę przez większość czasu, dobrze ją rozgrywa i ma w tym dużą swobodę. W składzie znajdziemy kilku doświadczonych piłkarzy takich jak Arek Malarz, Maciej Dąbrowski czy Janek Sobociński, który grał u mnie w reprezentacji, Pirulo. Drużyna prezentuje się naprawdę ciekawie i ma dużą szansę na to, by za pół roku znów być w ekstraklasie. Analizując jej spotkania śmiało mogę stwierdzić, że kulturę gry ma na wysokim poziomie.

Wyniki ostatnich spotkań

Pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Sytuacja kadrowa

Wojciech Stawowy w dzisiejszym meczu nie będzie mógł skorzystać z pięciu graczy piłkarzy. Z urazami borykają się Kamil Dankowski oraz Samu Corral. Z kolei Marcel Wszołek nie jest jeszcze gotowy do rywalizacji w meczach o stawkę, po kontuzji kolana. Tomasz Nawotka nie może wystąpić przeciwko Legii z powodów proceduralnych – pomocnik jest bowiem wypożyczony do ŁKS-u, właśnie z klubu ze stolicy. Ostatni na tej liście – Ricardinho nie jest jeszcze gotowy do gry i na jego debiut jeszcze poczekamy.

W drużynie Legii nie zobaczymy Waleriana Gwilii, Andre Martinsa, Igora Lewczuka oraz Marko Vesovicia. Do Łodzi nie pojedzie także Artur Boruc, który dostał wolne od trenera Michniewicza.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u z Legią Warszawa będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Tomasz Wajda (Żywiec)

Asystenci: Krzysztof Myrmus, Andrzej Zbytkiewicz

Sędzia techniczny: Jarosław Przybył

Sędzia VAR: Bartosz Frankowski

Asystent sędziego VAR: Arkadiusz Kamil Wójcik

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Jakub Tosik, Przemysław Sajdak, Antonio Dominguez – Michał Trąbka, Pirulo – Łukasz Sekulski

Legia: Cezary Miszta – Artur Jędrzejczyk, Mateusz Hołownia, Mateusz Wieteska – Josip Juranović, Bartosz Kapustka, Bartosz Slisz, Filip Mladenović – Mateusz Cholewiak, Kacper Skibicki – Rafael Lopes

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Legia

Tomasz Wajda sędzią meczu z Legią Warszawa

Wojciech Stawowy przed meczem z Legią Warszawa

Historia meczów: Z Legią po raz 147!