Bez Dąbrowskiego na Miedź i Termalicę

W sobotnim spotkaniu z Górnikiem Łęczna dwunastą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Maciej Dąbrowski. Oznacza to, że doświadczony obrońca będzie zawieszony na spotkania z Miedzią Legnica i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Doświadczony stoper Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę, już 12 raz w tym sezonie został napomniany żółtą kartką. Zgodnie z przepisami oznacza to, że Dąbrowskiego czekają dwa mecze zawieszenia, a te przypadają na ważne w kontekście układu tabeli starcia z Miedzią Legnica Termaliką Nieciecza. „Dąbek” wróci więc do gry najwcześniej na spotkanie z GKS-em Tychy i pojedynki barażowe.

Na kartkowy dorobek Dąbrowskiego składa się 6 „żółtek” obejrzanych w rundzie jesiennej bieżącego sezonu (w meczach z Odrą, Widzewem, GKS-em Bełchatów, Arką, Górnikiem i Termaliką), a także sześć kolejnych wiosennych napomnień (z GKS-em Tychy, Sandecją, Arką, Koroną, GKS-em Jastrzębie i ponownie Górnikiem).

Oprócz Dąbrowskiego do zakończenia sezonu pauzą za liczbę żółtych kartek zagrożonych jest dwóch kolejnych stoperów – Jan SobocińskiCarlos Moros Gracia, a także Maks Rozwandowicz, który grywał w ŁKS-ie jako środkowy obrońca.

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport