Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

„Barażowy kat” ŁKS-u nie zagra we wtorkowym meczu?

Serhij Krykun do dziś jest sennym koszmarem, wielu sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego. Zawodnik, który pozbawił biało-czerwono-białych marzeń o awansie do Ekstraklasy, może nie zagrać w najbliższym spotkaniu „Rycerzy Wiosny” z Górnikiem Łęczna. 

Były gracz Resovii i Garbarni Kraków bardzo źle kojarzy się kibicom z Łodzi. Niespełna dwa lata temu, Krykun strzelił zwycięską bramkę dla Górnika na Stadionie Króla, w spotkaniu barażowym o awans do PKO BP Ekstraklasy. Wówczas to klub z Łęcznej awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, kosztem ŁKS-u.

26-letni skrzydłowy nabawił się urazu oka, w półfinałowym meczu Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Jak informuje klub z Lubelszczyzny, występ Ukraińca przeciwko Łódzkiemu Klubowi Sportowemu stoi pod dużym znakiem zapytania. 

Krykun to najlepszy strzelec Górnika Łęczna w tym sezonie. Ma na swoim koncie sześć trafień w Fortuna 1. lidze. Niedawno skrzydłowy otrzymał polskie obywatelstwo. Jeśli nie zagra we wtorkowym spotkaniu, to będzie to spore osłabienie zespołu Ireneusza Mamrota. 

To nie jedyny problem łęcznian. W spotkaniu z biało-czerwono-białymi, na murawę nie wybiegnie podstawowa para środkowych obrońców. Jonathan De Amo i Marcin Biernat, zakończyli ostatni mecz z Odrą Opole z żółtymi kartkami i muszą we wtorek pauzować. 

Foto: Mateusz Słodkowski / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119