Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu ze Skrą Częstochowa

W minioną niedzielę ełkaesiacy pokonali na Stadionie Króla, beniaminka I ligi – Skrę Częstochowa. Tradycyjnie jak po każdym meczu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Marek Kozioł: Przy straconych bramkach raczej był bez szans. Imponował w tym spotkaniu, głównie w powietrzu – świetnie wyłapywał górne piłki i szybko rozpoczynał akcję ełkaesiaków. W niektórych sytuacjach mogło się wydawać, że zbyt często piąstkuje piłki, zamiast próbować przechwytywania ich.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Mateusz Bąkowicz: Młody obrońca pozytywnie zaskoczył wszystkich swoim występem w Tychach, a w niedzielę musiał udowodnić czy tamten mecz był jednorazowym wyskokiem dobrej formy. W spotkaniu ze Skrą tak się stało, Bąkowicz zaliczył asystę przy pierwszej bramce, a także był widoczny w fazie defensywnej, zostawiając pozytywny stempel ze swojej strony w tym meczu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,5

Maciej Dąbrowski: Zagrał poprawną pierwszą połowę, ale ku zaskoczeniu wielu kibiców został zmieniony przez Kibu Vicuñę już w przerwie. Jego występ w pierwszych 45 minutach nie zwiastował tego, że nie wyjdzie na drugą odsłonę meczu. Naszym zdaniem w pierwszej połowie grał lepiej niż jego partner z linii obrony – Adam Marciniak.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Adam Marciniak: Doświadczony defensor zdecydowanie miewał lepsze spotkania w barwach ŁKS-u, niż to niedzielne. Przegrał pojedynek powietrzny przy pierwszej bramce Skry, a także był zamieszany w utratę drugiej, strzelonej po chaosie w polu karnym Kozioła.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Bartosz Szeliga: Nowy obrońca Rycerzy Wiosny jak na razie zalicza bardzo spokojne wejście do pierwszej drużyny. W meczu ze Skrą raczej mało widoczny, ataki były prowadzone głównie prawym skrzydłem. W defensywie dość solidny, jednakże był zamieszany w stratę drugiej bramki, kiedy nie zdążył dobiec do Winiarczyka.

Ocena: 5

Maksymilian Rozwandowicz: Kapitan ŁKS-u pokazał się w niedzielę ze strony, z której bardzo dobrze go znamy – walczył na boisku, nawet z opatrunkiem po rozcięciu głowy i wybiegał ten mecz do ostatniej kropli potu. Brakowało mu jednak opanowania i dokładności w rozegraniu piłki, jakiej wymagalibyśmy od defensywnego pomocnika drużyny aspirującej do awansu do Ekstraklasy.

Ocena: 4

Mikkel Rygaard: Dostał szansę w wyjściowym składzie za kontuzjowanego Antonio Domingueza. Niestety „Wiking” znów nie pokazał nic wielkiego. Miał sporo mądrych zagrań, ale miał zbyt dużo strat, po jednej z nich nie wrócił za swoim zawodnikiem, a sytuację faulem musiał ratować Stipe Jurić, który został ukarany żółtą kartką. Duńczyk w niedzielę miał problem z podejmowaniem decyzji. Gdy znajdował się w dobrej sytuacji do strzału to podawał piłkę do gorzej ustawionego partnera.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Michał Trąbka: W pierwszej połowie zawodził i nie dawał zbyt wiele drużynie, podobnie jak pozostali ofensywni pomocnicy. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy świetnego Trąbkę. Reżyserował grę łodzian i zanotował wiele bardzo dobrych zagrań. Zaliczył ładną asystę przy trafieniu Pirulo.

Ocena: 6

Javi Moreno: Podobnie jak w Tychach – robił dużo „wiatru” na skrzydle. Wygrał wiele pojedynków z rywalami. W meczu przeciwko Skrze był rzucany na wiele pozycji. Zaczynał mecz na prawym skrzydle, następnie grał na lewym skrzydle, a po zejściu Pirulo, kończył to spotkanie na pozycji numer 10. Miał bardzo duży wkład w pierwszego gola dla ŁKS – świetnie rozprowadził piłkę z własnej połowy i zagrał do Rygaarda.

Ocena: 6

Pirulo: Przez bardzo dużą część spotkania był mało widoczny, a jak już miał piłkę przy nodze to nie potrafił zrobić z nią pożytku. W pierwszej połowie jednym z nielicznych pozytywnych akcentów w jego grze była asysta drugiego stopnia przy trafieniu Juricia. Ostatnie 20 minut należało już do Hiszpana. W 71. minucie gry świetnie wykończył podanie od Trąbki, zdobywając bramkę na 2:1, a kilka minut później kapitalną podcinką asystował przy trafieniu Wolskiego. Ciężko jednoznacznie ocenić występ Pirulo, w tym spotkaniu, ale jednak miał ogromny wpływ na wynik i duży udział przy wszystkich trafieniach dla ŁKS – strzelił bramkę, zaliczył asystę i asystę drugiego stopnia.

Ocena: 7

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Stipe Jurić: Przywitał się ze Stadionem Króla kapitalnym golem zdobytym piętą. Dla Chorwata był to pierwszy gol w barwach ŁKS. Dużo walczył i starał się pomagać zespołowi, w rozgrywaniu akcji. Dużo pracował tyłem do bramki. Pozytywny występ, ale czekamy na więcej.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,5

Nacho Monsalve: Zaskakująco pojawił się na boisku już od początku drugiej połowy. Zmienił Macieja Dąbrowskiego. Dobrze wszedł w mecz i imponował dobrym wprowadzeniem piłki do środkowej strefy, a także był skuteczny w powietrzu. W końcówce przytrafiły mu się błędy, ale w większości przypadków potrafił je naprawić.

Ocena: 5

Maciej Wolski: Gol i kilka bardzo mądrych zagrań – zaprezentował Maciek, w niedzielny wieczór na Stadionie Króla. Hiszpański trener ŁKS-u ufa temu zawodnikowi i już kolejny raz daje mu szansę, w ważnym momencie spotkania. Można śmiało wysnuć opinię, że wejście Wolskiego i Tosika rozruszało grę ełkaesiaków i miało ogromny wpływ na końcowy wynik. Przy golu na 3:1 zachował się jak rasowy napastnik – wyprzedził obrońcę i świetnym uderzeniem głową pokonał Nikodema Sujeckiego.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 6,0

Jakub Tosik: Drugi mecz i dobra zmiana „Tosia”. Pomocnik ŁKS po wejściu na murawę, grał bardzo odpowiedzialnie i dołożył też swoje „trzy grosze” w ofensywie. Nie zdziwi nas jeśli trener Kibu Vicuña w najbliższym meczu z Puszczą Niepołomice wystawi go, w pierwszym składzie kosztem Maksa Rozwandowicza.

Ocena: 6

Piotr Janczukowicz: Dobra zmiana napastnika ŁKS-u. Dostał od trenera kwadrans i zaprezentował się z pozytywnej strony. Przy golu na 3:1 zaliczył kapitalny rajd przez pół boiska. Zaliczył asystę drugiego stopnia.

Ocena: 6

Kelechukwu Ibe-Torti: Wszedł jako ostatni i rozegrał nieco ponad pięć minut. Miał dobrą sytuację do zdobycia gola na 4:2, ale źle przyjął sobie piłkę i został zablokowany przez obrońcę Skry. Grał trochę zbyt nonszalancko i zaliczył kilka strat – jedną poważną na własnej połowie boiska, po czym było groźnie po bramką Kozioła. Zaliczył za krótki epizod na murawie aby go ocenić.

Ocena: brak oceny