Piłka Nożna

BalonGOL show! ŁKS – Znicz 3:0

Ełkaesiacy w pierwszym meczu kontrolnym, w trakcie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, pokonali drugoligowego Znicza Pruszków. Z dobrej strony pokazał się Nelson Balongo, który w pierwszej połowie zdobył dwie bramki. Swoje trafienie zaliczył też Pirulo.

ŁKS szybko objął prowadzenie w spotkaniu z drugoligowcem. W 10. minucie gry, Artemijus Tutyškinas posłał bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne, a do siatki po uderzeniu piłki głową trafił Nelson Balongo. Dla Kongijczyka była to pierwsza bramka w biało-czerwono-białych barwach, choć na razie nieoficjalna.

Po upływie pół godziny gry, Mateusz Kowalczyk był bliski podwyższenia wyniku, ale jego strzał został zablokowany przez wracającego obrońcę Znicza.

Rywale starali się odgryzać, ale próbowali głównie strzałami z dystansu. Przy obu próbach zawodników Znicza górą był Aleksander Bobek.

Tuż przed przerwą łodzianie wyprowadzili drugi cios. Po zagraniu Bartosza Szeligi, Nelson Balongo wbiegł z piłką w pole karne i bardzo mocnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Do przerwy nic już się nie zmieniło i ŁKS prowadził 2:0

Od początku drugiej połowy, trener ełkaesiaków zmienił całą jedenastkę. A szansę dostał też testowany napastnik z Brazylii. Pomimo niektórych przypuszczeń na Twitterze – nie jest to Angelo Taveira. Nie znamy jeszcze personaliów testowanego.

Kilka minut po zmianie stron z rzutu wolnego uderzał Dawid Kort. Z jego strzałem jednak bez problemów poradził sobie bramkarz gości.

W 65. minucie podopieczni Kazimierza Moskala zdobyli trzecią bramkę. Po dłuższym podaniu od testowanego gracza, Pirulo podbiegł kilka metrów, złamał akcję do środka i uderzył z lewej nogi. Bramkarz rywali był bez szans.

Chwilę później mogło być już 4:0. Po krótko rozegranym rzucie różnym, w słupek uderzył Jan Łabędzki. Młody pomocnik był bliski zdobycia swojego pierwszego gola dla ŁKS. Gracz który niedawno rozpoczął przygotowania z pierwszą drużyną biało-czerwono-białych grał bez kompleksów i pokazał kilka świetnych zagrań.

W 76. minucie do trudnej interwencji został zmuszony Dawid Arndt. Zawodnik Znicza huknął z dystansu, ale golkiper ŁKS świetnie interweniował i zapobiegł utracie gola. To mogło się podobać!

W końcowych minutach gry, Znicz dążył do zdobycia honorowej bramki, ale ełkaesiakom udało się zachować czyste konto i w świetnych nastrojach rozpocząć sparingowe granie w 2023 roku.

ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 3:0 (2:0)

Bramki: Balongo 10′, 43′, Pirulo 65′

ŁKS: Aleksander Bobek (Dawid Arndt 46′) – Kamil Dankowski (Marcel Wszołek 46′), Nacho Monsalve (Maciej Dąbrowski 46′), Adam Marciniak (Oskar Koprowski 46′), Artemijus Tutyškinas (Jowin Radziński 46′) – Bartosz Biel (Dawid Kort 46′), Władysław Ochronczuk (Damian Nowacki 46′), Mateusz Kowalczyk (Jan Łabędzki 46′) – Bartosz Szeliga (Pirulo 46′), Michał Trąbka (Piotr Janczukowicz 46′) – Nelson Balongo (zawodnik testowany 46′).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119