Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Armia Króla nadchodzi… Zapowiedź meczu z Zagłębiem Sosnowiec

Ełkaesiacy wracają po przerwie reprezentacyjnej do gry jako pierwsi. Tym razem, to oni mają szansę narzucić presję na resztę ligowej stawki w czubku tabeli. Na murawie zapowiada się walka dwóch ambitnych zespołów, ale emocji nie zabraknie także na trybunach, gdyż w klatce gości po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy liczną grupę przyjezdnych. WSZYCY NA STADION KRÓLA!

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):Znam zespół Zagłębia z okresu kiedy jeszcze tam pracowałem. Dodatkowo jest tam też Maksymilian Rozwandowicz i Patryk Bryła. Nie wiem, czy Patryk wystąpi, ale na pewno Maks będzie bardzo zdeterminowany, by się pokazać z dobrej strony w Łodzi.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela ligowa

Sytuacja kadrowa

W meczu na pewno nie wystąpi Kelechukwu, który doznał urazu podczas ostatniego meczu na zgrupowaniu kadry młodzieżowej. Prawdopodobnie nie zobaczymy także Bartosza Szeligi, który od ponad miesiąca mierzy się z kontuzją.

W zespole Zagłębia nie pojawią się na pewno Dawid Ryndak (odniósł uraz na treningu) oraz Sebastian Bonecki, który w Chorzowie doznał zwichnięcia stawu obojczykowo-barkowego. Do gry powrócą za to po zawieszeniu Dominik Jończy oraz Michał Masłowski.

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Zagłębiem Sosnowiec będzie można obejrzeć za pośrednictwem portalu PolsatBoxGO. Transmisja rozpocznie się o 17:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Grzegorz Kawałko (Augustów)

Asystenci: Paweł Smyk, Łukasz Sikora.

Sędzia techniczny: Piotr Pazdecki.

Sędziowie VAR: Wojciech Myć, Marcin Szczerbowicz.

Przewidywane składy

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Artemijus Tutyskinas – Mieszko Lorenc, Mateusz Kowalczyk, Dawid Kort – Pirulo, Nelson Balongo, Michał Trąbka

Zagłębie:Michał Gliwa – Filip Borowski, Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny – Patryk Bryła, Wojciech Szumilas, Maksymilian Rozwandowicz, Maksymilian Banaszewski, Szymon Pawłowski – Szymon Sobczak.

Fot. Pilot08


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119