Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Adrian Klimczak kontuzjowany

Lewy obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego – Adrian Klimczak, doznał kontuzji podczas spotkania z Lechem Poznań (1:2) i czeka go minimum miesiąc przerwy od treningów.

Ostatnie spotkanie ŁKS-u z Lechem na pewno nie będzie miło wspominał Adrian Klimczak, nie chodzi o samą porażkę, ale o uraz, którego nabawił się łódzki defensor. Adrian przeszedł zabieg zespolenia kości prawej dłoni i teraz czeka go przerwa od piłki.

Jak podaje oficjalna strona klubu, w trakcie badań okazało się, ze Adrian doznał złamania palca wskazującego, środkowego oraz czwartej kości śródręcza. Były to złamania niestabilne, które wymagały otwartego nastawienia i stabilizacji za pomocą metalu. Zawodnik cały czas pozostaje pod najlepszą możliwą opieką specjalistów. Mamy nadzieję, że jego powrót do zdrowia będzie przebiegał bez żadnych komplikacji i we wrześniu Adrian wróci do gry – zdiagnozował dr Rafał Długozima, lekarz Łódzkiego Klubu Sportowego.

Obrońca ŁKS-u w obecnym sezonie zagrał we wszystkich trzech spotkaniach, w tym dwa w pełnym wymiarze czasowym. Swoją szansę na załapanie się do kadry meczowej będzie miał Kamil Rozmus, który występuje w ŁKS-ie od III ligi.

Klima szybkiego powrotu do zdrowia!