Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Adam Marciniak: Moim zdaniem Kowalczyk powinien zostać w ŁKS-ie

Po niedzielnych rozgrywkach 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy do studia Liga+ extra został zaproszony Adam Marciniak. W „dogrywce” programu odpowiedział na serię pytań.

O swojej przyszłości po skończonym kontrakcie w ŁKS-ie:

– Ja w zeszłym roku zaczynając sezon na ławce w pierwszej lidze i będąc trapionym przez delikatne urazy myślałem, że to już będzie mój ostatni sezon. W piłce często bywa tak, że nic nie zaplanujesz. Okazało się, że później wskoczyłem do składu, od 15. kolejki grałem praktycznie wszystko. Udało się wywalczyć awans i wyszedłem na Łazienkowskiej jako kapitan w pierwszym zespole. Jeśli byłbym w formie i klub by mnie widział jeszcze jako czynnego zawodnika to myślę, że będę grał dalej. Natomiast jeśli będę już bardziej przeszkadzał niż pomagał to będziemy myśleli o czymś innym. 

O zbliżających się 300-tu meczach w karierze Adama Marciniaka:

– Zdecydowanie to było takie marzenie, od kiedy wszedłem do profesjonalnej szatni. Pamiętam jak ci starzy, ligowi wyjadacze o tych trzystu meczach mówili. Ja miałem w szatni Bogusia Wyparłe, Dzidka Leszczyńskiego, którzy to trzysta spotkań mieli. Dla mnie to był taki wyznacznik, od setki jesteś ligowcem, a jak masz trzysta no to już jesteś starym ligowcem. Te trzysta mi się marzyło bardzo, brakuje jeszcze dwudziestu spotkań, ale jeśli się nie uda, podeprę się ekstraklasą cypryjską i wtedy te trzysta będzie.

O umiejętnościach dzisiejszych szkoleniowców:

– Myślę, że w dzisiejszych czasach trening jesteś w stanie znaleźć w internecie w piętnaście minut. To już nie są czasy kiedy trenerzy mogli się wyróżniać warsztatem. Dzisiaj praktycznie dobór samych ćwiczeń jest najprostszą, według mnie, sprawą tego fachu. Dzisiaj musisz być świetnym psychologiem, dobrym zarządcą zespołu, wiedzieć jak rozmawiać z zawodnikami. Po prostu jak zarządzać zespołem. Myślę, że dzisiaj tym się trenerzy różnią, a nie stricte warsztatem i ćwiczeniami, które proponują. 

O swoich trenerach:

– Ja generalnie uważam, że miałem na swojej drodze wielu bardzo dobrych trenerów. Uważam, że z każdym rokiem jest ich coraz więcej, trenerzy są coraz bardziej przygotowani. Myślę, że nie ma się co z piłkarzami za dużo „pieścić”. Nie trzeba tydzień w tydzień chodzić za zawodnikiem rezerwowym i mu tłumaczyć dlaczego nie gra. Myślę, że świadomy piłkarz doskonale wie dlaczego nie gra i powinien potrafić ocenić swoje braki, zerknąć na swojego rywala o miejsce w składzie. Myślę, że nie trzeba się z piłkarzem cackać jak z jajkiem.

O Mateuszu Kowalczyku:

– Myślę, że zostanie w ŁKS-ie byłoby dla niego najlepsze. Jako piłkarz ŁKS-u też chciałbym żeby został. Jest to dobry zawodnik. Czy jest gotowy na ekstraklasę, tego nie wiemy, ale myślę, że tak. Myślę, że to są sprawy, które są poza mną i są między Mateuszem, a klubem. Myślę, że są szanse, że Mateusz jeszcze zostanie, ale jak pojawi się konkretna oferta to klub też nie będzie mu robił problemów. Musi Mateusz wybrać to, co jest dla niego najlepsze. Nikt za niego tej decyzji nie podejmie. Ja jako starszy kolega, mogę mu tylko doradzać. Według mnie najlepsze byłoby jeszcze zagrać sezon w miejscu i środowisku, które zna dobrze, gdzie ma za sobą trenera, który na niego liczy i na niego stawia. Wtedy myślę, że te oferty w ekstraklasie i tak przyjdą. 

O budżecie klubu:

– Radomiak po trzech latach mógł sobie pozwolić na Grzesika. My jesteśmy podczas swojego pierwszego sezonu. Myślę, że jeśli ŁKS się utrzyma, to panu Salskiemu, po trzech latach w ekstraklasie również będzie łatwiej sięgnąć po tych piłkarzy z wyższej półki. 

Foto: ŁKS Łódź 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119