Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

50 występów Pirulo w barwach ŁKS!

Choć piątkowe spotkanie z Górnikiem Łęczna nie poszło po myśli Ełkaesiaków, to jednak jeden z nich mógł podczas niego świętować. Wczoraj swój mały jubileusz obchodził bowiem Pirulo.

José Antonio Ruiz López dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego 1 lipca 2019 roku, opuszczając hiszpański Real Balompédica Linense. Niemalże od pierwszych dni przy al. Unii Lubelskiej 2 Pirulo wskoczył do podstawowego składu, stając się żelaznym żołnierzem kolejno Kazimierza Moskala i Wojciecha Stawowego.

W tym sezonie hiszpański pomocnik wskoczył na swoje optymalne obroty i od pierwszego spotkania kreuje grę „Rycerzy Wiosny”.

Na bilans 50 meczów Pirulo w biało-czerwono-białych barwach złożyły się: 32 występy w PKO BP Ekstraklasie, 13 spotkań w Fortuna 1 Lidze, a także 5 starć w ramach Pucharu Polski.

W tym czasie Hiszpański pomocnik zanotował na swoim koncie 9 bramek i 11 asyst. Jedynie w kampanii 2020/21 Pirulo siedmiokrotnie trafiał do siatki i pięć razy asystował swoim kolegom. W poprzednim sezonie dorobek José wynosił 2 bramki i 6 ostatnich podań.