Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

50. występów Arkadiusza Malarza w barwach ŁKS!

Spotkanie z Sandecją Nowy Sącz było wyjątkowe dla kapitana Łódzkiego Klubu Sportowego. Arkadiusz Malarz w sobotę rozegrał swój 50. mecz w biało-czerwono-białych barwach. 

Doświadczony golkiper trafił na Aleję Unii we wrześniu 2019 roku. Po wygaśnięciu kontraktu z Legią Warszawa pozostawał wolnym zawodnikiem i wówczas zgłosili się po niego włodarze ŁKS. Malarz podpisał kontrakt na dwa sezony, ważny do 30 czerwca 2021 roku. Z przeplatanką na piersi zadebiutował 21 września 2019 roku, w przegranym 1:4 meczu z Arką Gdynia. Od startu rundy wiosennej sezonu 2019/20, aż do dziś, 40-latek dumnie pełni funkcję kapitania biało-czerwono-białych.

Foto: Artur Kraszewski / ŁKS Łódź 

Na bilans 50 meczów Malarza w ŁKS-ie, składa się: 27 występów w PKO BP Ekstraklasie, 20 w Fortuna 1. Lidze oraz trzy w Pucharze Polski. 

Były piłkarz Panathinaikosu Ateny, podczas gry w Łódzkim Klubie Sportowym, zachował 13 czystych kont i wpuścił 79 goli. Grając dla klubu z alei Unii aż trzy razy nie dał się pokonać z rzutów karnych. Wybronił „jedenastkę” wykonywaną przez Rafała Boguskiego z Wisły Kraków, a przy uderzeniach Zvonimira Kozulja z Pogoni Szczecin i Waldemara Gancarczyka z GKS-u Bełchatów miał sporo szczęścia, bo rywale nie trafili w bramkę strzeżoną przez Malarza. 

Gratulujemy Arkowi i życzymy kolejnych owocnych występów w biało-czerwono-białych barwach!