50. występów Adriana Klimczaka w barwach ŁKS!

Mecz z Odrą Opole był szczególny dla Adriana Klimczaka. Lewy obrońca Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę świętował swój 50 występ w biało-czerwono-białych barwach.

„Klima” dołączył do klubu z alei Unii Lubelskiej 19 grudnia 2018 roku i miał bardzo duży wkład w wywalczenie awansu do PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2018/19. W pierwszym zespole ŁKS zadebiutował 2 marca 2019 roku, podczas spotkania domowego z Garbarnią Kraków (3:0). Od początku swojej przygody z ŁKS-em, 23-latek jest podstawowym wyborem na lewej obronie- tak było za rządów trenera Kazimierza Moskala i jest tak teraz, gdy drużynę prowadzi Wojciecha Stawowy. Choć przed startem rundy wiosennej doszedł mu poważny konkurent w postaci Adama Marciniaka.

Licznik występów Adriana byłby zdecydowanie bardziej okazały, gdyby nie kontuzje. Szczególnie na zespole odbił się uraz „Klimy”, którego doznał na początku sezonu 2019/20 w Ekstraklasie. Podczas meczu z Lechem Poznań zawodnik uszkodził rękę i musiał pauzować siedem spotkań (wszystkie zakończyły się porażkami).

Na bilans 50 meczów w koszulce ŁKS-u składa się: 28 występów w Fortuna I lidze, 21 w PKO BP Ekstraklasie oraz jeden w Fortuna Pucharze Polski.

Klimczak ma na swoim koncie jedno trafienie dla zespołu z alei Unii, ale niezwykle prestiżowe – trafił do siatki w 65. Derbach Łodzi, przeciwko Widzewowi na ich stadionie. Lewy obrońca w swoim dorobku ma również dwie asysty – zaliczył ostatnie podanie przy golach Sekulskiego z Odrą Opole oraz Corrala ze Stomilem Olsztyn.

Gratulujemy Adrian i życzymy kolejnych owocnym występów w koszulce z przeplatanką na piersi!