Koszykówka

Znamy kadrę ŁKS-u Coolpack Łódź na nowy sezon, spore zmiany!

Powoli ku końcowi zmierza przerwa międzysezonowa w sportach halowych, a co za tym idzie – powrót pozostałych sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego do gry. Już 23 września ŁKS Coolpack Łódź rozpocznie kolejną kampanię w 2. Lidze, a analizując ruchy kadrowe łodzian możemy spodziewać się tego, że po raz kolejny będą walczyć oni o awans. Przedstawiamy aktualną kadrę ŁKS-u Coolpack Łódź.

W biało-czerwono-białych barwach nie zobaczymy już Bartosza Wróbla, który będzie kontynuował swoją karierę w Polonii Bytom, spadkowicza Suzuki 1. Ligi. Trener Krysiewicz uzasadnił to odejście, mówiąc, że preferuje zawodników multipozycyjnych, a Wróbel był przypisany tylko do roli strzelca, co sprawiało trudności w grze z piłką i w obronie. ŁKS także opuszczają Przemysław Paduch, Jarosław Giżyński, Jacek Gwardecki oraz Karol Kołodziejczyk. Niektórzy z tych zawodników będą grać w drużynie rezerw ŁKS-u w przyszłym sezonie.

W drugiej drużynie łodzian dojdzie także do zmiany na stanowisku trenera, którą obejmie Miodrag Gajić. Nie zdradzono jeszcze przyszłości poprzedniego trenera rezerw, Piotra Trepki, pozostanie on w klubie, prawdopodobnie jako wsparcie dla sztabu szkoleniowego Jarosława Krysiewicza.

Norbert Kulon, kapitan drużyny z ostatnich dwóch sezonów, pozostaje w klubie, co może cieszyć kibiców biało-czerwono-białych oraz przede wszystkim trenera Krysiewicza, który opisuje go jako ikonę 2. Ligi z wielkim doświadczeniem, umiejętnościami i charakterem. W drużynie ponadto pozostają: Kacper Dominiak, Piotr Keller, Bartosz Stępień, Jakub Zapart oraz Jakub Karwowski. Trener Krysiewicz ma plany dotyczące Karwowskiego i chce, aby bardziej angażował się w grę w obronie i przy koszu.

Nowy trener zwraca uwagę na charakter i cechy wolicjonalne pozyskiwanych graczy, skupiając się na walce przez cały mecz. Zawodnicy: Maciej Leszczyński (rozgrywający), Mateusz Szwed (skrzydłowy), Igor Urban (młodzieżowy rozgrywający) oraz Mikołaj Wojciechowski i Iwo Maćkowiak (skrzydłowi) jest przekonany, że ci zawodnicy przyniosą wartość drużynie. Trener stawia na młodych zawodników, widząc w nich przyszłość ŁKS-u. Wszystko to w dążeniu do stworzenia drużyny, która będzie walczyć przez cały sezon, a nie tylko przez część rozgrywek, co będzie priorytetem dla nowego szkoleniowca.

Aktualna kadra ŁKS-u Coolpack Łódź:

Zostają: Kacper Dominiak, Jakub Karwowski, Jakub Zapart, Piotr Keller, Norbert Kulon

Youth: Kacper Koc, Maksymilian Gajek, Szymon Rękoś, Mykyta Yalovenko

Nowi: Mikołaj Wojciechowski (Śląsk Wrocław), Iwo Maćkowiak (Enea Poznań), Igor Urban (Enea Poznań), Maciej Leszczyński (Krono Żary), Mateusz Szwed (Znicz Pruszków)

1 (rozgrywający) – Norbert Kulon, Piotr Keller, Kacper Koc
2 (rzucający) – Maciej Leszczyński, Kacper Dominiak, Szymon Rękoś
3 (niski skrzydłowy) – Jakub Zapart, Igor Urban, Maksymilian Gajek
4 (silny skrzydłowy) – Mateusz Szwed, Iwo Maćkowiak, Mikołaj Wojciechowski
5 (center) – Jakub Karwowski, Mykyta Yalovenko

 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119