Ostateczny bój o półfinał. Zapowiedź meczu z Sokołem Międzychód

Koszykarze ŁKS-u Coolpack Łódź w środę w Zatoce Sportu rozegrają trzeci mecz ćwierćfinałów fazy play-off – stawką jest awans do półfinałów. Ełkaesiacy wygrali pierwszy mecz w Łodzi i pozostają niepokonani na własnym parkiecie, teraz będą musieli powtórzyć tę sztukę i postawić kolejny krok w kierunku awansu do 1. Ligi.

W środę koszykarzy Łódzkiego Klubu Sportowego czeka „mecz o wszystko” z Sokołem Międzychód. Podopieczni trenera Zycha wygrali w świetnym stylu pierwsze spotkanie 104:57, jednak zawodnikom z Wielkopolski udało się skutecznie zrewanżować u siebie, po wyrównanym boju, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcowej fazie meczu (98:90).

W pierwszym spotkaniu po stronie gości, mimo złego wyniku, wyróżniali się 35-letni silny skrzydłowy, Marcin Wróbel (20 pkt, 7 zbiórek, EVAL 14) oraz 38-letni silny skrzydłowy, Mariusz Małachowski (14 pkt, 9 zbiórek, EVAL 12). Właśnie ci zawodnicy byli filarami zwycięstwa Sokoła w drugim meczu – Wróbel zdobył 17 punktów i zanotował 13 zbiórek (EVAL 26), zaś Małachowski zdobył 22 oczka i zanotował aż 19 zbiórek (EVAL 35). Warto także podkreślić postawę 28-letniego rozgrywającego, Damiana Szymczaka – 30 punktów, 5 zbiórek i 7 asyst (EVAL 34). Ełkaesiacy będą musieli być gotowi, aby zniwelować atuty tych graczy w środowym meczu.

Finalny bój o półfinał play-offów 2. Ligi zostanie rozegrany w środę 3-ego maja. Mecz, odbywający się w Zatoce Sportu, rozpocznie się o godzinie 14:30. Tego samego dnia poznamy także potencjalnych rywali ełkaesiaków w półfinale – Znicz Pruszków podejmie u siebie Niedźwiadki Przemyśl. O godzinie 17:30 czeka nas za to mecz siatkarek Łódzkiego Klubu Sportowego, które podejmą Developres Rzeszów, w ramach pierwszego meczu o Mistrzostwo Polski – czeka nas ełkaesiacka środa.

WSZYSCY NA HALE!