Koszykówka

Półfinał jeszcze poczeka. Sokół Międzychód – ŁKS Coolpack Łódź 98:90

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali na wyjeździe z Sokołem Międzychód 90:98, co oznacza, że na rozstrzygnięcie ćwierćfinału fazy play-off 2. Ligi będziemy musieli poczekać do trzeciego maja. Wówczas w Zatoce Sportu łodzianie podejmą swoich rywali w ramach ostatniego spotkania tej rundy – zwycięzca weźmie wszystko.

Początek spotkania był dość wyrównany, ale od momentu kiedy celnie za 3 rzucił Wróbel, dając ŁKS-owi prowadzenie 10:7, biało-czerwono-biali stopniowo zaczęli zdobywać przewagę nad gospodarzami. Sokołowi udało się na trzy minuty przed końcem kwarty doprowadzić do wyrównania (17:17). Trzeba pochwalić ełkaesiaków za dobrą reakcję na to zdarzenie – nacisnęli na rywali i praktycznie nie pozwolili im już na dołożenie większej ilości punktów, zaś sami kończyli tę część gry z 12 oczkami przewagi. Druga kwarta również była bardzo wyrównana, choć z drobnym wskazaniem na zawodników z Międzychodu, którym udało się odrobić 6 punktów względem ŁKS-u, przed przerwą i zejściem do szatni.

W trzeciej kwarcie mecz pozostawał równie zacięty, jak wcześniej. Sokół cały czas napierał, jego zawodnicy byli świadomi, że przegrana w tym meczu sprawi, że zakończą zmagania o awans do 1. Ligi. W końcu udało im się doprowadzić do wyrównania, na trzy i pół minuty przed końcem tej partii. Biało-czerwono-białym udało się jeszcze zdobyć kilka oczek przewagi, jednak widać było, że gospodarze są coraz bardziej rozkręceni i wyrwanie tutaj zwycięstwa nie będzie łatwe. Tak też było w czwartej części gry –  łodzianie długo utrzymywali się na prowadzeniu, jednak w ostatnich minutach to koszykarze z Międzychodu zaczęli obejmować kontrolę na parkiecie. Końcówka okazała się niezwykle nerwowa – faule skutkujące rzutami osobistymi po obu stronach, a co gorsze dla ełkaesiaków, mieli problem zarówno z powstrzymaniem rywali oddających rzuty za 3, jak i wpadających pod kosz. Podopiecznym trenera Zycha nie udało już się tego odwrócić, przez co ostatecznie przegrali 8 oczkami. To oznacza, że o tym, kto awansuje do półfinałów fazy play-off zadecyduje trzecie spotkanie, które odbędzie się 3 maja w łódzkiej Zatoce Sportu.

Sokół Międzychód – ŁKS Coolpack Łódź 98:90
(19:31; 28:22; 25:24; 26:13)