Na Wybrzeże po wygraną. Zapowiedź meczu z AMW Flota Gdynia

Wczoraj mieliśmy derbowe emocje w wykonaniu koszykarek, dziś czeka nas zaś wyjazdowy mecz koszykarzy. Podopieczni trenera Zycha jadą do Gdyni, aby zmierzyć się z miejscową Flotą, która w ostatnich tygodniach nie jest w najlepszej formie…

Przed ełkaesiakami dziś kolejny pojedynek ligowy – tym razem na wyjeździe w Gdyni. Podopieczni trenera Zycha nie spuszczają nogi z gazu i pozostają liderami grupy A 2. Ligi – do zakończenia fazy zasadniczej pozostały niecałe dwa miesiące, a koszykarze pracują na to, aby pozostać pierwszą drużyną do samego końca. To ważne, z perspektywy kluczowego momentu sezonu, czyli fazy play-off, która zadecyduje o awansie do 1. Ligi – tu ważne będzie korzystne rozstawienie, które przyniesie właśnie pierwsza lokata w tabeli. W tym momencie łodzianie mają przewagę 1 punktu nad drugą Tarnovią, która rozegrała już swój mecz w tej kolejce.

Dzisiejszymi rywalami ełkaesiaków będzie AMW Flota Gdynia, aktualnie zajmująca 11. miejsce w tabeli. Zespół z Wybrzeża nie jest w najlepszej formie, a ostatni mecz wygrał w połowie grudnia, zaś cztery kolejne przegrał. Łodzianie z jednej strony zmierzą się więc z drużyną w dołku, jednak jednocześnie bardzo zdeterminowaną do tego, aby wrócić na zwycięski szlak.

Mecz, rozgrywany w Gdyni, rozpocznie się dziś o godzinie 20:00.

Fot. Łukasz Żuchowski