Porażka po nierównym meczu… MPKK – ŁKS KK 60:47

Niedzielnym popołudniem swój pierwszy w tym roku rozegrały koszykarki ŁKS-u. Niestety, Ełkaesianki nie zdołały utrzymać tempa przez całe spotkanie i przez słabszą drugą połowę przegrały w Sokołowie Podlaskim.

Pierwsze dwie kwarty niedzielnego meczu to wyrównana, ale mało widowiskowa koszykówka. W grze obu zespołów widać było, że tego dnia nie są w optymalnej formie przez co wiele sytuacji podkoszowych kończyło się stratą piłki. Premierowe 10 minut gry padło jednak łupem Ełkaesianek. Podopieczne Bartosza Słomińskiego w tym festiwalu niecelności i niedokładności zdołały rzucić cztery punkty więcej, a co za tym idzie – nieco lepiej wejść w spotkanie.

Kolejna odsłona meczu wyglądała niemalże bliźniaczo do swojej poprzedniczki. Jedyną zmianą było to, że tym razem lepiej punktowały gospodynie. W dalszym ciągu gra obu ekip nie zachwycała, a zdobycze punktowe były bardzo skromne. Pięć „oczek” więcej w tej kwarcie zdobyły jednak koszykarki z Sokołowa.

Wszystko co złe przyszło w tym meczu jednak po przerwie. Gospodynie z szatni wyszły jakby magicznie odmienione, przez co ich gra znacząco się polepszyła. Ełkaesianki nie były w stanie dotrzymać kroku swoim rywalkom, przez co z każdą chwilą traciły do nich coraz więcej punktów. Po trzeciej kwarcie ta różnica wynosiła osiem punktów i z tak grającymi gospodyniami trudno było myśleć o nawiązaniu równej walki.

A ta jednak przyszła w ostatniej odsłonie meczu! Rozdrażnione łodzianki za wszelką cenę chciały zniwelować stratę do rywalek, które dzięki swojej przewadze mogły spokojnie przyglądać się pościgowi. W pewnym momencie oba zespoły zbliżyły się do siebie na trzy punkty, jednak sama końcówka meczu to ponownie dobra gra gospodyń zakończona ich zwycięstwem.

W najbliższy weekend koszykarki ŁKS-u zagrają… dwa mecze. W sobotę łodzianki zmierzą się z KU AZS UMCS Lublin, a w niedzielę z AKS-em Zły. Oba spotkania odbędą się w Łodzi.

MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – ŁKS KK Łódź 60:47
(9:13; 14:9; 20:11; 17:14)

fot. Dariusz Kulesza