Koszykówka

Koszykarze jadą na derby, koszykarki do Płocka. Zapowiedź soboty z ełkaesiackim basketem

Sobota oznacza koszykarskie emocje, choć tym razem w wyjazdowym wydaniu. Pierwsze zagrają koszykarki, które czeka wyjazd do Płocka, gdzie zmierzą się z drużyną z czołówki tabeli. Później czekają nas derby województwa łódzkiego, gdyż ełkaesiacy zmierzą się w Łowiczu z Księżakiem – ostatnie spotkanie tych dwóch drużyn rozstrzygało się w sekundach przed końcem meczu – dzisiaj można spodziewać się równie emocjonującego meczu.

W sobotę zmagania rozpoczną koszykarki, które jadą na wyjazdowe spotkanie z Mon-Pol Płock, czwartą drużyną w tabeli 1. Ligi. Ełkaesianki czeka więc trudne wyzwanie, jednak w ich aktualnej sytuacji muszą dawać z siebie sto procent, a może nawet i więcej, w każdym meczu – biało-czerwono-białe walczą o utrzymanie, a aktualnie zajmują ex aequo z SMS-em PZKosz Łomianki ostatnie miejsce w grupie A (choć po rozegraniu meczu, niezależnie od rezultatu, będą mieć tyle samo punktów co dwa inne zespoły, które w tym momencie mają gorszy bilans punktowy. Rywalki z Płocka są w dobrej formie – na ostatnich 5 spotkań przegrały tylko jedno, z inną drużyną z czołówki tabeli, choć warto podkreślić, że płocczanki w meczach z zespołami z dołu tabeli nieraz wygrywały małą przewagą punktową. Pierwszy gwizdek o godzinie 13, do boju dziewczyny!

W zeszły weekend emocjonowaliśmy się derbami koszykarek, teraz zaś przyszedł czas na derby u koszykarzy! Ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Księżakiem Łowicz, który aktualnie zajmuje 4. lokatę w tabeli grupy A 2. Ligi. Będzie to spotkanie dwóch drużyn, które aspirują w tym sezonie do awansu na wyższy poziom rozgrywkowy. Ełkaesiacy cały czas są w dobrej formie, jeśli chodzi zaś o łowiczan, to do dzisiejszego meczu podchodzą po bolesnej porażce 65:86 z Notecią Inowrocław (która przerwała serię 6 zwycięstw). Ostatni mecz między tymi zespołami rozstrzygał się aż do ostatnich sekund gry – wówczas to biało-czerwono-biali wygrali 98:95, dzisiaj łowiczanie będą chcieli podnieść się po przegranej i odegrać za poprzednie spotkanie z ełkaesiakami. Zapowiada się na kolejne emocjonujące derby – start o godzinie 17 w hali OSiR w Łowiczu przy Jana Pawła II 3.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119