Koszykówka

Kolejne derby regionu są nasze! MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz – ŁKS Coolpack Łódź 66:105

W sobotę ełkaesiacy pojechali na kolejny wyjazd, tym razem niedaleki, bo do Zgierza, gdzie czekała ich kolejna potyczka w ramach rozgrywek 2. Ligi. Łodzianie znów nie zawiedli i pewnie wygrali, utrzymując się na fotelu lidera tabeli.

Początek spotkania, jak przystało na derby, był zaciekły, a oba zespoły dzieliła niewielka różnica punktów, choć warto podkreślić, że od początku to łodzianie byli drużyną prowadzącą. Z minuty na minutę przewaga podopiecznych trenera Zycha się powiększała, mimo tego, że zgierzanom udało się ją w końcówce nieco zmniejszyć, więc ostatecznie na koniec pierwszej partii była to różnica 6 oczek prowadzenia ŁKS-u. W drugiej kwarcie ełkaesiacy podkręcili obroty i całkowicie zdominowali tę część gry, regularnie punktując, dzięki czemu schodzili na przerwę już z przewagą 24 oczek.

Po powrocie z szatni biało-czerwono-biali musieli utrzymywać koncentrację, aby nie pozwolić swoim rywalom na odrobienie strat. To się udało, choć znów po wyrównanej, pod kątem zdobyczy punktowej, kwarcie, którą ełkaesiacy wygrali jedynie 2 punktami, jednak patrząc na najważniejszą statystykę, czyli punkty z całego meczu, mieli już 26 oczek przewagi – wystarczyło im jedynie spokojnie poprowadzić ostatnią partię tego meczu. Trener Zych dał szansę gry rezerwowym, którzy podołali zadaniu i ze wsparciem doświadczonych graczy doprowadzili mecz do dobrego zakończenia. Łodzianie znów mogą cieszyć się z przebicia bariery 100 punktów zdobytych w jednym meczu oraz najważniejszym – niezmiennie, fotelem lidera grupy A 2. Ligi.

MKK Kuchinox Interon Siejko Zgierz – ŁKS Coolpack Łódź 66:105 
(26:32; 9:27; 17:19; 14:27)


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119