Kolejne derby ŁKS za nami. ŁKS Coolpack Łódź – ŁKS Coolpack Youth Łódź 110:56

Za nami już drugie w tym sezonie, przyjacielskie „derby” pomiędzy ŁKS-em Coolpack Łódź a zespołem Youth prowadzonym przez trenera Piotra Trepkę. Dla szkoleniowca seniorów, Piotra Zycha, była to dobra okazja na to aby minuty na parkiecie spędzili zawodnicy, którzy rzadziej grają w ostatnim czasie, a podstawowi koszykarze złapali chwilę oddechu przed kluczową fazą sezonu.

Podopieczni trenera Zycha szybko przejęli kontrolę nad spotkaniem, nadając rytm grze. Po pierwszej kwarcie seniorzy prowadzili 10 oczkami, jednak, jak wkrótce się okazało, dopiero się rozkręcali. Po kolejnych dziesięciu minutach gry było to już 21 punktów różnicy, warto jednak podkreślić, że nie studziło to zapału drużyny Youth, która cały czas dawała z siebie wszystko na parkiecie. Ostateczny rezultat spotkania, po czterech partiach, nie był zaskoczeniem – starsza drużyna ŁKS-u wygrała w sumie 54 oczkami.

Trener Zych pozwolił sprawdzić się zawodnikom, którzy nie zawsze notowali dużo minut na parkiecie w ostatnim czasie. Długo grali Bartosz StępieńFilip StarzyńskiKacper Maj czy Karol Kołodziejczyk, swój czas otrzymali także Damian Kuźniar Bartosz Jończyk. W składzie zabrakło za to Norberta Kulona

ŁKS Coolpack Łódź – ŁKS Coolpack Youth Łódź 110:56
(23:13; 27:16; 28:12; 32:15)

Fot. Rafał Wolski