Kluczowe mecze przed nami – koszykarki bliskie utrzymania!

Przed zawodniczkami Łódzkiego Klubu Sportowego kluczowy tydzień w kontekście walki o utrzymanie w 1. Lidze Koszykówki Kobiet. W środę oraz w sobotę biało-czerwono-białe zagrają z bezpośrednimi sąsiadkami w tabeli – odpowiednie wyniki w tych meczach mogą sprawić, że w ostatniej kolejce łodzianki będą już pewne utrzymania na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Zapraszamy do krótkiej analizy obecnej sytuacji ełkaesianek.

Koszykarkom Łódzkiego Klubu Sportowego pozostały trzy mecze do rozegrania w rundzie zasadniczej (z czego jeden był przełożony, więc w tym momencie ełkaesianki mają jedno spotkanie rozegrane mniej niż drużyny nad nimi w tabeli). W tym momencie łodzianki zajmują bezpieczną, 11. lokatę, ale wciąż jeszcze nie są pewne utrzymania na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Przypomnijmy, że z ligi spadają dwie ostatnie drużyny (12. i 13.), zaś do fazy play-off awansuje osiem najlepszych.

W tym momencie biało-czerwono-białe mają punkt przewagi nad rezerwami AZS UMCS Lublin, przy takiej samej liczbie rozegranych spotkań, a jednocześnie tracą jedno oczko do zajmujących odpowiednio 9. i 10. miejsce SMS PZKosz Łomianki i Huraganu Wołomin. Warto też przypomnieć, że w koszykówce za zwycięstwo zdobywa się 2 punkty, zaś za porażkę jeden, więc w momencie kiedy rozegrają w środę zaległe spotkanie ze wspomnianą drużyną z Lublina, w przypadku wygranej awansują na 9. lokatę, a w przypadku porażki zrównają się punktowo z zespołami z Łomianek i Wołomina (w tym wypadku liczyć będzie się bilans punktowy, który aktualnie ełkaesianki mają gorszy od nich).

Terminarz ŁKS KK Łódź do końca fazy zasadniczej

15.03, g. 17:30: Bogdanka AZS UMCS II Lublin – ŁKS KK Łódź
18.03, g. 18:00: UKS PWiK Huragan Wołomin – ŁKS KK Łódź
26.03, g. 18:00: MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski – ŁKS KK Łódź

Przyglądając się terminarzowi ełkaesianek nie trudno zauważyć, że ten tydzień będzie kluczowy, w kontekście zapewnienia sobie utrzymania w lidze. W środę łodzianki zmierzą się z rezerwami AZS UMCS Lublin, zaś w sobotę z Huraganem Wołomin, czyli drużynami sąsiadującymi z nimi w lidze. Komplet punktów w przynajmniej jednym z tych dwóch spotkań może sprawić, że ostatnia kolejka, w której zmierzą się z liderkami z Sokołowa Podlaskiego, nie będzie zarazem walką o życie (w tym samym czasie lublinianki grają z AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a Huragan z Mon-Polem Płock, więc także z silnymi drużynami).

Fot. Walendi Photo