Koszykówka

Jesteśmy w półfinałach! Enea Żubry Chorten Białystok – ŁKS Coolpack Łódź 67:82

Udało się przełamać złą passę w ćwierćfinałach! Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotę mierzyli się na wyjeździe z Żubrami Białystok, grając o drugie zwycięstwo dające przepustkę do półfinałów fazy play-off. Gospodarze postawili się ełkaesiakom, a kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której podopieczni trenera Krysiewicza zdobyli przewagę, której już białostoczanom nie udało się nadrobić.

Od samego początku było to spotkanie, w którym obie drużyny szły niemalże punkt za punkt, żadna z nich nie pozwalała przeciwnikom odskoczyć na więcej niż kilka oczek – każdy znał stawkę tego meczu. Pierwszą kwartę ŁKS zakończył z 3 punktami przewagi, po tym jak celną „trójką” popisał się Iwo Maćkowiak. Druga część spotkania przebiegała identycznie – mogliśmy oglądać wyrównany pojedynek dwóch drużyn zdeterminowanych do osiągnięcia swojego celu, które nie zamierzały odstawiać nogi.

Trzecią część spotkania biało-czerwono-biali zaczęli z czterema oczkami przewagi i jako pierwsi zapunktowali (celny lay-up Igora Urbana), podwyższając prowadzenie do 6 punktów. W końcu podopiecznym trenera Krysiewicza powoli udawało się przełamywać Żubry i zacząć budować większy zapas punktów. Szło im to naprawdę dobrze, a po około sześciu minutach przewaga urosła już do 22 oczek, natomiast gospodarze nie mieli zamiaru pozostawiać tego bez reakcji. W końcówce trzeciej kwarty udało im się nieco zniwelować straty względem ŁKS-u, natomiast wciąż to ełkaesiacy do ostatniej partii meczu podchodzili prowadząc 61:46. Ta poszła po myśli łodzian – była równie zacięta i wyrównana, jak dwie pierwsze, natomiast zespół z Łodzi był na lepszej pozycji, dzięki przewadze wypracowanej wcześniej.

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali drugi mecz ćwierćfinałów fazy play-off, dzięki czemu wreszcie udało im się przełamać złą passę w tym etapie rozgrywek i awansowali do półfinałów! Ełkaesiaków od Bank Pekao S.A. 1. Ligi dzielą zaledwie dwa wygrane mecze w półfinałach.

Kolejny bardzo dobry mecz w fazie play-off rozegrał Jakub Karwowski, któremu niewiele brakło do double-double (8 pkt, 11 zbiórek, EVAL 20). Dobry występ zaliczyli także Igor Urban (12 pkt, 4 zbiórki, 1 asysta, EVAL 14), Mateusz Szwed (5 pkt, 11 zbiórek, 3 asysty, EVAL 12) czy Piotr Keller (10 pkt, 3 zbiórki, 1 asysta, EVAL 11). Natomiast warto podkreślić, że był to mecz, za który ełkaesiaków warto docenić jako kolektyw – najlepszym punktującym był Igor Urban z 12 oczkami na koncie, ale 4 innych zawodników także zanotowało dwucyfrowy wynik punktowy.

Enea Żubry Chorten Białystok – ŁKS Coolpack Łódź 67:82
(19:23; 13:13; 14:25; 21:21)

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119