Druga edycja “ZIUNA CUP” za nami!

W miniony weekend Atlas Arena zamieniła się w miejsce zmagań młodych koszykarek z czterech polskich miast. Wszystko to za sprawą drugiej już edycji turnieju “ZIUNA CUP” organizowanego przez sekcję koszykówki kobiet ŁKS-u.

Z uwagi na pandemię tegoroczna odsłona turnieju odbyła się w nieco innej formule, niż pierwotnie zakładali jej organizatorzy – ŁKS KK Łódź oraz SK ŁKS. Zamiast ośmiu zespołów z Polski i z Europy, w Łodzi ostatecznie zameldowało się łącznie pięć drużyn z czterech miast naszego kraju.

Z tego samego powodu turniej, który za główny cel ma obrane upamiętnienie Józefa “Ziuny” Żylińskiego nie odbył się w hali, której patronem jest legendarny trener koszykarek ŁKS-u. Zamiast tego organizatorzy imprezy postanowili przeprowadzić ją w Atlas Arenie, co dla młodych koszykarek i tak było niezapomnianym przeżyciem.

W biegu turniejowym imprezy wystąpiły cztery zespoły – ŁKS Łódź, MKS MOS Katowice, TK Basket Stryków oraz UKS 4 Ursus, poza konkurencją na „ZIUNA CUP” 2020 wystąpiły również koszykarki AZS Politechniki Łódzkiej. Przez trzy dni wszystkie zespoły mierzyły się ze sobą systemem „każdy z każdym”, żeby finalnie wybrać tą jedną, najlepszą drużynę.

Najlepszym zespołem turnieju okazały się mało gościnne gospodynie z ŁKS KK Łódź. Na niższych stopniach podium uplasowały się kolejno drużyny z Katowic oraz Strykowa, a stawkę domknął UKS Ursus. Oprócz nagród grupowych, organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne:

MVP turnieju:
Oliwia Książek ŁKS KK Łódź.

Najlepsze zawodniczki z każdej drużyny:
ŁKS KK Łódź – Aleksandra Dzięciołowska
UKS 4 Ursus Warszawa – Zofia Solińska
MKS MOS Katowice – Jagoda Brzyska
TK Basket Stryków – Iga Nalberczyńska

Pierwsza piątka turnieju:
Martyna Goszczyńska – TK Basket Stryków
Alicja Mirkiewicz – KS 4 Ursus Warszawa
Maja Frąckiewicz – MKS MOS Katowice
Julia Tomczak i Weronika Puchacz – ŁKS KK Łódź

Najlepiej rzucająca za 3 pkt:
Aleksandra Kowalska – TK Basket Stryków

Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju:
Wiktoria Trznadel – MKS MOS Katowice

Nagroda Fair Play:
Iga Marschall – UKS 4 Ursus Warszawa

Druga edycja turnieju „ZIUNA CUP” z całą pewnością nie była jego ostatnią odsłoną. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszłoroczne spotkanie młodych koszykarek odbędzie się w hali imienia „Ziuny” wraz z udziałem kibiców.