Zapowiedź 32. kolejki Fortuna 1. Ligi

Przed nami już 32. seria gier w I Lidze! Sezon powoli dobiega końca, a emocje w związku z tym rosną. Już w ten weekend możemy poznać pierwsze zespoły, które zapewnią sobie grę w Ekstraklasie, baraże o nią, a także utrzymanie w lidze.

Kolejkę rozpoczniemy piątkowym meczem Widzewa GKS-em Tychy. Gospodarze będą musieli poradzić sobie bez swojego szkoleniowca, który jest zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w zeszłym tygodniu. Goście cały czas walczą o bezpośredni awans do Ekstraklasy, więc na pewno nie będą łatwym przeciwnikiem.

Sobotę z I Ligą rozpoczniemy wyjazdowym meczem ŁKS-u Miedzią Legnica. Rycerze Wiosny są w formie zwyżkowej i nie mogą już popełniać błędów, jeśli chcą awansować do Ekstraklasy, gospodarze zaś cały czas są w grze o miejsce barażowe, które również pozwoli im powalczyć o awans. Następnie zobaczymy spotkanie Chrobrego Głogów GKS-em Bełchatów, które przy niekorzystnym rezultacie dla gości może oficjalnie potwierdzić ich spadek. Godzinę później rozpoczną się dwa kolejne mecze. GKS Jastrzębie zagra z Sandecją Nowy Sącz, która straciła swoją fenomenalną wiosenną formę. W drugim spotkaniu zobaczymy Koronę Kielce Arkę Gdynia, która po stracie punktów w zeszłym tygodniu musi teraz zdobyć ich komplet, aby dalej być w grze o bezpośredni awans. Wieczorem zobaczymy mecz kolejnego kandydata do gry w Ekstraklasie – Radomiak zmierzy się z Resovią, która choć znajduje się w dole tabeli, potrafi być niewygodnym rywalem.

W niedzielę pierwszy gwizdek usłyszymy w Opolu, gdzie Odra zmierzy się z Termalicą. Lider tabeli, jeśli nie przegra w tym spotkaniu, zapewni sobie awans do Ekstraklasy. Popołudniu zagra ostatni przeciwnik Rycerzy Wiosny, Górnik Łęczna, który podejmie u siebie Stomil Olsztyn. Gospodarze są w słabej formie i ewentualna porażka może sprawić, że spadną w tabeli poza strefę barażową. Kolejkę zamknie mecz Puszczy NiepołomiceZagłębiem Sosnowiec, które w zależności od wyniku sobotniego meczu GKS-u Bełchatów, może przyjechać do Małopolski pewne utrzymania w lidze.

Rozkład jazdy 32. kolejki Fortuna 1. Ligi:

Piątek, 21 maja:
17:40 Widzew – GKS Tychy

Sobota, 22 maja:
12:40 Miedź Legnica – ŁKS Łódź
16:00 Chrobry Głogów – GKS Bełchatów
17:00 Korona Kielce – Arka Gdynia
17:00 GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz
19:10 Radomiak Radom – Resovia Rzeszów

Niedziela, 23 maja:
12:40 Odra Opole – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
17:00 Górnik Łęczna – Stomil Olsztyn