Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z GKS-em Jastrzębie

Ełkaesiacy systematycznie kompletują punkty w tym sezonie Fortuna I lidze. W sobotę pewnie pokonali GKS 1962 Jastrzębie 3:0. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Dawid Arndt: Drugi raz w tym sezonie trener Stawowy zdecydował się desygnować do gry młodego golkipera. „Arni” nie miał zbyt dużo pracy i dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków. Piłkarze z Jastrzębia nie stworzyli większego zagrożenia pod jego bramką. W końcówce zaliczył dobrą interwencję po strzale Farida Aliego. Dobrze grał nogami i był pewny przy dośrodkowaniach. Szczególnie cieszy ten ostatni element, bo jeszcze w poprzednim sezonie widać było u Dawida większe braki w tym elemencie sztuki bramkarskiej.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Kamil Dankowski: W końcu zagrał całe spotkanie na swojej nominalnej pozycji prawego obrońcy i wyglądał bardzo dobrze. Podłączał się do akcji ofensywnych, czego efektem było wywalczenie rzutu karnego w końcówce spotkania. Dzięki jego dobrej formie mamy bardzo ciekawą rywalizację na prawej stronie defensywy, gdzie walczy o jedenastkę z Maciejem Wolskim. Obaj zawodnicy nie zamierzają oddawać miejsca w składzie i ostateczna decyzja należy do trenera Stawowego. Często cierpi na tym Adrian Klimczak, bo chcąc zmieścić na boisku „Danka” i „Wolaka” trener wystawia tego pierwszego na lewej stronie defensywy, gdzie nie prezentuje się tak dobrze jak na prawej.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,28

Carlos Moros Gracia: Trzyma poziom od kiedy to w Janikowie wskoczył do składu ŁKS-u. Bardzo dobre wygląda jego współpraca z Janem Sobocińskim. W pierwszych fragmentach meczu miał sytuację po rzucie rożnym. Dyrygował i daje zespołowi dużo spokoju w tyłach. Kilka razy w tym spotkaniu ofiarnymi wślizgami ratował drużynę. M.in. to dzięki jego dobrej grze Dawid Arndt miał mało pracy.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,67

Jan Sobociński: Bardzo dobry mecz obrońcy ŁKS. W defensywie był pewny, a w ofensywie także dołożył wiele dobrego. Był bliski zdobycia spektakularnego gola – jego uderzenie zza połowy obiło słupek bramki Mariusza Pawełka. Na jego konto wspólnie z Dankowskim wywalczenie rzutu karnego dla łodzian – Janek zagrał świetną piłkę do Kamila, który został sfaulowany w szenastce. Przy dośrodkowaniach górował nad rywalami. W pierwszym fragmencie gry pokusił się o ciekawe uderzenie z dystansu.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,27

Adrian Klimczak: Najniżej oceniony z defensorów. Często zawężał grę i nie dawał tyle przy linii co mógł. Nie można mieć do niego pretensji, bo miał takie założenia taktyczne. Często dośrodkowywał, nawet z niezłym skutkiem. Cieszy powrót Klimy do wyjściowego składu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,18

Jakub Tosik: Wyprowadził zespół jako kapitan i rozegrał poprawny mecz. Zbierał sporo drugich piłek. W rozegraniu piłki także było okej. Grał bardzo opanowanie, ale gdy trzeba było troszkę podostrzyć grę to to robił. W drugiej połowie środek pola ŁKS-u grał trochę słabiej i został wymieniony na Rozwandowicza w 68 minucie.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,0

Antonio Dominguez: Klasa sama w sobie. Ten mecz był wizytówką hiszpańskiego pomocnika. Najpierw w 19 minucie fantastycznym uderzeniem z dystansu wyprowadził ŁKS na prowadzenie, a później w drugiej połowie zaliczył równie piękną asystę przy trafieniu Tomasza Nawotki. Antonio świetnie operował piłką w środku pola i posyłał prostopadłe podania do wyżej ustawionych partnerów. Takiego „Antka” chcemy oglądać! Zdecydowanie najlepszy zawodnik spotkania w Jastrzębiu.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,4

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Michał Trąbka: Był bardzo aktywny i wziął na siebie ciężar rozgrywania akcji. Było to spowodowane głównie tym, że zagrał w środku pomocy, a nie na skrzydle jak w ostatnich spotkaniach. Doskonale wygląda jego współpraca z Antonio Dominguezem. Obaj piłkarze świetnie się uzupełniają i wymieniają pozycjami. W pierwszej połowie po jednym z rajdów mógł trafić do siatki, ale obrońca w ostatniej chwili go zablokował. W drugiej odsłonie wypracował świetną sytuację bramkową Nawotce. Zdecydowanie więcej daje zespołowi grając w środkowej strefie niż na skrzydle, gdzie musi grać z konieczności.

Ocena: 7

Tomasz Nawotka: Pomocnik ŁKS strzelił swojego pierwszego gola w biało-czerwono-białych barwach. Instynktownie wykończył kapitalne podanie Domingueza. Nawotka już wcześniej mógł wpisać się na listę strzelców, ale przegrał pojedynek z Pawełkiem. To był chyba najlepszy mecz 23-latka od momentu wypożyczenia z Legii. Jego uniwersalność daje trenerowi kolejne niezbędne opcje.

Ocena: 7

Pirulo: Starał się, lecz widać było po Hiszpanie, że w tym meczu brakuje mu trochę paliwa. Dobrze dośrodkowywał z rzutów rożnych, po których zespół stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy. Miał niezłą sytuację do zdobycia gola, ale przestrzelił piłkę głową nad bramką. Potrafi grać dużo lepiej, jednak nie ma co mieć do niego pretensji za ten występ.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,8

Samu Corral: Widać było u napastnika ŁKS zmęczenie ostatnim maratonem spotkań. Wywalczył kilka fauli i dobrze radził sobie w grze tyłem do bramki. Zaliczył asystę przy golu Domingueza, ale praktycznie nie miał sytuacji bramkowych. Wydaje się, że trener mógł już w przerwie posłać do boju głodnego gry Łukasza Sekulskiego za Corrala.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,72

Łukasz Sekulski: Dostał tylko kwadrans, ale wywiązał się ze swojego zadania – ustalił wynik meczu pewnie wykonując jedenastkę. Wcześniej „wywalczył” jeszcze drugą żółtą kartkę rywala, po której piłkarz GKS-u musiał opuścić plac gry. W ciągu tych 15 minut miał dużo więcej ciekawszych zagrań i akcji niż Corral przez 75 minut. „Sekul” ma już sześć trafień w tym sezonie ligowym i jest drugim strzelcem zespołu po Pirulo. Szkoda, że grał tak krótko.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,54

Maksymilian Rozwandowicz: Dał dobrą zmianę i zdominował grę w środku pola. Przed jego wejściem ŁKS miał trochę problemów w środku pola i stąd zmiana Rozwandowicza za Tosika. Bez poważniejszych błędów i strat.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,1

Maciej Wolski: Jego wejście zdynamizowało grę łodzian. Po słabszym okresie zespołu trener wpuścił Wolskiego i Rozwandowicza i od razu zespół odzyskał pełną kontrolę, czego efektem był gol na 2:0. Usiadł na ławce rezerwowych po raz pierwszym w tym sezonie, ale nie było to spowodowane jego formą, tylko Wojciech Stawowy chciał dać mu trochę odpocząć.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,45

Przemysław Sajdak: Wszedł na boisko w końcówce by zebrać doświadczenie i uspokoić grę. Mądrze rozgrywał piłkę. W 79 minucie mógł lepiej wyprowadzić kontrę, ale zagrał za mocno do Sekulskiego i wyrzucił go ze światła bramki.

Ocena: 5

Dragoljub Srnić: Wszedł na murawę w meczu ligowym po raz pierwszy od 4. kolejki. Dostał nieco ponad 10 minut od trenera, zastępując bohatera meczu Domingueza. Uspokoił środek pola, walczył w środku pola i nie odstawiał nogi.

Ocena: 5

Wojciech Stawowy: Oszczędził kilku kluczowych zawodników, dając im mniej minut na boisku. Choć wydaje nam się, że mógł wpuścić Sekulskiego za Corral wcześniej. Wygrał mecz, nie przemęczając w dużym stopniu zawodników.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,54

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119