Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu z Arką Gdynia

Opadł już kurz po ostatnim spotkaniu ełkaesiaków z Arką Gdynia. Po dwóch fatalnych błędach przy wyprowadzeniu piłki, nasz zespół stracił dwa gole i ostatecznie uległ zespołowi z Pomorza, 1:2.  Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Powiedzieć, że zawalił mecz to jak nic nie powiedzieć. Od samego początku spotkania był bardzo niepewny, szczególnie przy wyprowadzeniu piłki i wznowieniu od bramki. Kryminalne błędy Malarza przyczyniły się do porażki z Arką. Przy pierwszym golu zagrał na tzw. „konia” do Rygaarda (choć ten też ma swoje za uszami) i Rosołek wyrównał stan rywalizacji. Przy drugim trafieniu to już bramka w 100% obciążająca kapitana – fatalne wybicie piłki pod nogi Marcusa. Czyżby czas na Dawida Arndta w bramce ŁKS?

Ocena: 1

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,74

Maciej Wolski: Dostał szansę w pierwszym składzie i zastąpił Tomasza Nawotkę. Zagrał lepiej niż swój konkurent w poprzednich meczach. Było go dużo w ofensywie. Miał kilka dobrych dośrodkowań. Niestety został ukarany żółtą kartką, która wyklucza go z gry w Kielcach. O mały włos nie dokończyłby tego meczu, ale sędzia go oszczędził.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,14

Maciej Dąbrowski: Nie popełnił żadnego rażącego błędu. Ogólnie dobrze wyglądała linia obrony w tym spotkaniu i poza bramkami „Arkowcy” nie wykreowali sobie klarownych sytuacji z gry. W ofensywie aktywny, raz spróbował rajdem sforsować obronę gości, jednak został zatrzymany. Po jego główce sędzia mógł podyktować rzut karny dla ŁKS-u za zagranie ręką jednego z graczy Arki.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,63

Carlos Moros Gracia: Gdy gra, to nie zawodzi. Jest szefem łódzkiej defensywy. Nie raz ratował zespól z opresji. Imponuje opanowaniem i dobrym wyprowadzeniem piłki. Mamy ogromną nadzieję, że będzie regularnie podstawowym obrońcą.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Adrian Klimczak: Od pierwszych minut źle wszedł w to spotkanie. Zaliczył kilka strat i błędów w początkowej fazie meczu. W ofensywie nic specjalnego nie był w stanie zaoferować. Przeciągał dośrodkowania. Na plus dogranie do Ricardinho w 66 minucie. Pod koniec pierwszej połowy mógł nawet wylecieć z boiska, bo jego faul na Kasperkiewiczu był brutalny. W samej końcówce miał na nodze piłkę meczową, ale fatalnie skiksował.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,29

Jakub Tosik: Podobnie jak za trenera Wojciecha Stawowego, Tosik miał za zadanie schodzić pomiędzy stoperów i rozgrywać akcje. Niestety, po raz kolejny pokazał, że to nie jest jego mocna strona. Z zadań defensywnych wywiązywał się bez zarzutu.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,28

Mikkel Rygaard: Kompromitujący występ lidera drugiej linii ŁKS. Przychodził do klubu jako zawodnik, który ma być gwiazdą całej ligi. Niestety, na razie zawodzi. W piątek raził stratami i niecelnością podań. Wyglądał na takiego, któremu się nie chce walczyć za drużynę. Miał dobre momenty, ale zdecydowanie więcej było tych złych. Na plus doskonałe dośrodkowanie, po którym gola zdobył Ricardinho. Gdyby nie to zagranie to na pewno dostałby od nas „jedynkę”. Czas posadzić „Wikinga” na ławce rezerwowych.

Ocena: 2

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,0

Michał Trąbka: Starał się i dawał nadzieję, niekonwencjonalnie przyspieszając grę. Po raz kolejny udowadnia, ze jego naturalną przestrzenią jest środek pola. Kilka razy wchodził między przeciwników, robiąc przewagę. W pierwszej połowie zachwycaliśmy się jego akcją dwójkową z Wolskim, gdzie wypatrzył lukę w obronie Arki. Miał też odwagę powiedzieć parę gorzkich słów po meczu, co jednoznacznie pokazuje, ze nie ma w zespole akceptacji obecnego stanu rzeczy. Za całokształt uznajemy go najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w ekipie ŁKS-u.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,53

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Piotr Janczukowicz: Mógł rozpocząć ten mecz od bardzo ładnej asysty. Świetnie dośrodkował spod linii bocznej w pole karne, ale Pirulo nie potrafił pokonać Kajzera. To była chyba najlepsza akcja Janczukowicza w tym meczu. Potem miał jedną lub dwie dobre akcje oskrzydlające, które na nic konkretnego się nie przełożyły. Często był zagubiony i pchał się z akcją w kilku obrońców Arki. Na początku drugiej połowy przytrafiły mu się poważne straty – na jego szczęście bez konsekwencji. Piotrek ostatnio jest mocno pod formą. Nie zdziwi nas, jeśli w następnych meczach trener Mamrot skorzysta z innego młodzieżowca.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 3,56

Pirulo: Miał dobre sytuacje do zdobycia gola i to na swojej lepszej lewej nodze, ale nie udało mu się sprostać zadaniu. Powinien otworzyć wynik już w pierwszej minucie. Miał swoje lepsze i gorsze momenty. Jak cały zespół zgasł w drugiej połowie. Zmieniony jako pierwszy przez Domingueza, co było lekkim zdziwieniem, patrząc na dyspozycję Rygaarda w tym spotkaniu. Jako od lidera zespołu oczekujemy więcej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,5

Ricardinho: Pierwszy występ napastnika od pierwszej minuty. Był bardzo aktywny w początkowych fragmentach spotkania i widać, że bardzo chce pokazać się z jak najlepszej strony. W 42 minucie wyprowadził ŁKS na prowadzenie. Świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu od Rygaarda. Najpierw trafił piłką w słupek, ale dobitka była już skuteczna. W drugiej połowie trochę zgasł i nie potrafił się dłużej utrzymać przy piłce, przez co Arka napierała coraz mocniej. Choć przy odrobinie szczęścia w 66 minucie mógł wyprowadzić ŁKS na dwubramkowe prowadzenie – po dośrodkowaniu od Klimczaka, spudłował. Jeden z lepszych zawodników biało-czerwono-białych w piątkowym meczu.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,67

Antonio Dominguez: Jako pierwszy z piłkarzy rezerwowych pojawił się na placu gry. Od razu przejął funkcję rozgrywającego i starał się szybkimi podaniami napędzać akcje. Oddał jeden groźny strzał z którym z trudem poradził sobie bramkarz Arki. Naszym zdaniem powinien jak najszybciej wrócić do wyjściowego składu i to na pozycję numer 10 za Mikkela Rygaarda.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,57

Łukasz Sekulski: Wszedł na murawę, aby pomóc zespołowi odwrócić wynik. W 88 minucie miał doskonałą sytuację do zdobycia gola wyrównującego – niestety źle trafił w futbolówkę, która padła łupem Kajzera. Powinien to strzelić.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,52

Tomasz Nawotka: Grał zbyt krótko żeby go ocenić.

Ocena: brak oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,16

Przemysław Sajdak: Grał zbyt krótko żeby go ocenić.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,54

Ireneusz Mamrot: Sobotnia porażka z całą pewnością nie jest winą trenera. Opiekun „Rycerzy Wiosny” wyciągnął wnioski z ostatnich spotkań i rotował wyjściową jedenastką na mecz z Arką, mając przy tym konkretny pomysł na grę. Na plus trenera Mamrota możemy zapisać zaufanie Ricardinho i wystawienie go od pierwszej minuty, na minus – trzymanie Rygaarda na boisku do końca spotkania i późne wejście Domingueza, który napędził ofensywę biało-czerwono-białych. Być może przez słabą motywację szkoleniowca w przerwie meczu łodzianie zgubili koncentrację i posypali się w drugiej połowie.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,83

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119