Piłka Nożna

Celea pierwszym Rumunem w historii ŁKS

Do zespołu „Rycerzy Wiosny” w tym tygodniu dołączył nowy zawodnik. Daniel Celea podpisał z biało-czerwono-białymi trzyletni kontrakt, ważny do 30 czerwca 2023 roku. Obrońca jest pierwszym Rumunem, który będzie bronił barw Łódzkiego Klubu Sportowego.

Celea jest też 84 obcokrajowcem, który będzie miał szansę występować w klubie z Alei Unii. Przez 112 lat historii ŁKS w Łodzi występowało wielu piłkarzy z Bałkanów. Byli Serbowie, Bośniacy, Czarnogórcy, Chorwaci, Bułgar czy Słoweniec. Nie było za to Rumuna. Rumunia jest dwudziestym ósmym krajem z którego choć jeden zawodnik reprezentował barwy ŁKS.

Co ciekawe 25-letni obrońca o mały włos nie byłby pierwszym reprezentantem swojego kraju w ŁKS-ie. Latem ubiegłego roku łodzianie interesowali się napastnikiem Dinama Bukareszt Mihailem Neicutescu. Ostatecznie transfer wysypał się na ostatniej prostej.

Obecnie w klubie z Alei Unii jest dziewięciu obcokrajowców. Oprócz Celei biało-czerwono-białe barwy przywdziewają: Pirulo, Samu Corral, Carlos Moros Gracia, Antonio Dominguez (Hiszpania), Tadej Vidmajer (Słowenia), Dragoljub Srnić (Serbia), Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti (Nigeria) oraz zesłany ostatnio do rezerw Portugalczyk Ricardo Guima.

Spis obcokrajowców w barwach ŁKS możecie zobaczyć TUTAJ.