WIDEO: Październikowy raport z budowy stadionu ŁKS

Klasycznie już, jak co miesiąc, kamera ŁKS TV pojawiła się na budowie stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego. Z październikowego raportu dowiedzieliśmy się m.in. co zmieniło się na obiekcie w ciągu ostatniego miesiąca, ale także jak będzie przebiegała dostawa ponadgabarytowej konstrukcji stalowej dachu. 

Prace związane z rozbudową stadionu Łódzkiego Klubu Sportowego z każdym kolejnym miesiącem posuwają się jedynie do przodu. Co ważne – mieszczą się one w założonym harmonogramie, a obecnie na budowie pracuje około 100-110 pracowników.

– W ostatnim miesiącu udało nam się wykonać wszystkie elementy prefabrykowane żelbetowe na trybunie południowej i wschodniej. Rozpoczęliśmy również montaż pierwszych elementów prefabrykowanych żelbetowych na trybunie północnej. Zamontowaliśmy także pierwsze belki grzebieniowe. Na trybunie północnej równolegle realizujemy prace żelbetowe monolityczne: fundamenty, słupy i ściany. Wykonujemy również kanalizację podposadzkową. Prace realizujemy zgodnie z harmonogramem, nie mamy opóźnień. W tej chwili na budowie pracuje około 100-110 osób. Najwięcej osób jest zaangażowanych na trybunie północnej, ale równolegle prowadzimy też prace murarskie na trybunach południowej i wschodniej na poziomie korony. Jesteśmy przygotowani na zimę i mamy nadzieję, że najbliższa zima będzie taka jak w ubiegłym roku i nie będzie przeszkadzała nam w pracach co za tym idzie będziemy wszystko realizować zgodnie z harmonogramem – powiedział przed kamerą ŁKS TV kierownik kontraktu firmy MIRBUD Marek Rosa. 

Od środy do Łodzi zaczną przyjeżdżać ciężarówki z ogromnymi elementami dachu. Te transporty będą wymagały zamknięcia m.in. autostrady A1.

– Spodziewamy się w najbliższym czasie dostawy pierwszych elementów ponadgabarytowych konstrukcji stalowej. Te elementy będą do nas transportowane autostradą A1. W związku z czym autostrada będzie częściowo zablokowana. Transporty będziemy realizować nitką pod prąd. Pierwszego transportu spodziewamy się w nocy z środy na czwartek. Kolejne sukcesywnie mają do nas dojeżdżać od przyszłego tygodnia. Mam nadzieję, że w piątek uda nam się zamontować pierwszy element, a jeśli nie wtedy to na początku przyszłego tygodnia.