Budowa stadionu bez opóźnień!

W czwartek (07.05) na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 odbyła się konferencja prasowa dotycząca rozbudowy obiektu. Informacje, które z niej płyną są jedynie pozytywne!

Najważniejszą z informacji, które pojawiły się na czwartkowej konferencji wydaje się być ta o braku jakichkolwiek opóźnień przy realizacji projektu. Prace przebiegają sprawnie oraz zgodnie z harmonogramem budowy, sytuacji nie zmienił nawet panujący koronawirus, choć w pewnym momencie wystąpiły delikatne perturbacje.
 Aktualnie jesteśmy w harmonogramie. Także na tą chwilę nie mamy opóźnień. Były na początku opóźnienia w dostawie materiałów, w tej chwili to się ustabilizowało – zaznaczał Marek Rosa, dyrektor kontraktu

Przy budowie stadionu ŁKS-u cały czas pracuje spora liczba pracowników, która w zależności od potrzeby wspierana jest kolejną grupą:
– W tej chwili na budowie na stałe pracuje ok 70 pracowników. 10 osób się tu rotacyjnie zmienia. To są geodeci, geolodzy, kierowcy.

Obecnie prace budowlane skoncentrowane są na trybunie wschodniej oraz południowej. Co do ostatniego z elementów stadionowej układanki – trybuny północnej – obecnie trwają konsultację z policją oraz strażą pożarną. Prace związane z tym elementem stadionu powinny rozpocząć się po uzyskaniu odpowiednich zgód, czyli w okolicach września lub października.

Przedstawiciel głównego wykonawcy projektu, firmy MIRBUD,  nie kryje również ambitnych planów na dalsze miesiące obecnego roku:
 Do końca roku chcemy rozpocząć prace związane z montażem konstrukcji stalowej na obydwu trybunach.