Siatkówka

Wiewióry wracają do Ligi Mistrzyń!

Po roku przerwy siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wracają do Ligi Mistrzyń! Ze względu na dyskwalifikację rosyjskich zespołów z europejskich rozgrywek, Polska awansowała na trzecie miejsce w rankingu krajowym, dzięki któremu będzie mogła wystawić trzy zespoły w Lidze Mistrzyń. „Wiewióry” rywalizację w tych prestiżowych rozgrywkach zaczną już bezpośrednio od fazy grupowej.

W kolejnym sezonie drużyny z Rosji i Białorusi nie zagrają w europejskich rozgrywkach, po tym, jak swoją decyzję podtrzymała Europejska Konfederacja Siatkówki. Skorzystają na tym m.in polskie zespoły, które w Lidze Mistrzyń będą mogły wystawić trzy drużyny. Dzięki temu najprawdopodobniej w najbliższej edycji tych prestiżowych rozgrywek zobaczymy ponownie siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego, które wracają do nich po roku przerwy. Ponadto, nie będą musiały przechodzić one eliminacji, tylko wystartują w nich od czwartej rundy, czyli fazy grupowej.

Zmian nie ominęły także zasady awansu z fazy grupowej – do ćwierćfinałów trafią bezpośrednio drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w swoich grupach, natomiast zespoły z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzeciego miejsca ze wszystkich grup trafią do fazy play-off. Te sześć zespołów zmierzy się ze sobą w systemie mecz-rewanż, a trzy zwycięskie dołączą do pozostałych ćwierćfinalistów.

Fot. ŁKS Commercecon Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119