Siatkarki rozpoczęły przygotowania

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu TAURON Ligi. W pierwszych zajęciach pod wodzą nowego trenera, Alessandro Chappiniego, wzięło udział 9 zawodniczek.

Początek okresu przygotowawczego to przede wszystkim testy i aktywacja. Dopiero w kolejnych tygodniach ełkaesianki wejdą we właściwy okres przygotowawczy, podczas którego będą szlifować formę na początek nowego sezonu. Podsumowaniem pierwszej części przygotowań będzie turniej PreZero Grand Prix PLS, który odbędzie się w dniach 22-25 sierpnia.

Na pierwszych zajęciach trener Chiappini miał do dyspozycji niemalże pełną kadrę drużyny w tym nowe siatkarki – Lanę Scuke, Aleksandrę Grykę, Kingę Drabek oraz Anastasiię Hryshchuk. W treningu nie brały udział kadrowiczki – Roberta Ratzke, Zuzanna Górecka, Kamila Witkowska oraz Klaudia Alagierska. Wszystkie dołączą do drużyny po zbliżających się Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane m.in. w Łódź Sport Arenie.

A już w najbliższy poniedziałek (15 sierpnia) o godzinie 17 odbędzie się otwarty trening siatkarek. Wszyscy chętni kibice mogą przyjść do hali i głośnym dopingiem zmotywować „Łódzkie Wiewióry” do walki w nowym sezonie. Wstęp jest wolny.

fot. ŁKS Commercecon Łódź