Siatkówka

Przegrana w pierwszym starciu finałowym. ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego przegrały pierwsze starcie finałowe z Developresem Rzeszów 1:3, te jednak mają szansę na odrobienie strat w drugim meczu, który odbędzie się już w niedzielę na Podkarpaciu.

Pierwsza partia była ze zdecydowanym wskazaniem dla rywalek. Wiewióry były bezsilne, a rywalki oddalały się z każdym punktem coraz bardziej. Po zespole z Podkarpacia było widać chęć zemsty za poprzednie spotkania w tym sezonie, a pierwszy set to utwierdził. Rzeszowianki wygrały z przewagą aż 11 punktów.

Druga partia była dużo bardziej wyrównana, a szczególnie na początku. Atak był dużo skuteczniejszy niż w pierwszej części spotkania. Gospodynie uszczelniły swój punktowy i pasywny blok, przez co spadła skuteczność ataku ich rywalek. Ełkaesianki były ogromnie zdeterminowane i skupione na tym, aby wyrównać stan setowy. Ostatecznie to biało-czerwono-białe wygrały tę odsłonę 25:18.

Trzecia partia wydawało się, że będzie bardzo wyrównana jak poprzednia, ale niestety. Jak dużo zależało po łódzkiej stronie od Diouf – to pokazał trzeci set, która dostała 14 piłek i zdobyła tylko cztery punkty. Rzeszowianki rrobiły swoje, a szczególnie Kalandadze, która razem z Orvosova była do bólu skuteczna. Przewaga gości rosła, a gra ełkaesianek znów dawała wiele do życzenia. Efektem tego była przegrana 21:25

Zespół Stephane’a Antigi wykazał się konsekwencją w oststniej partii pierwszego meczu finału. Mimo presji wynikającej z bliskości końca meczu, drużyna spokojnie budowała swoją przewagę poprzez zastosowanie skutecznej taktyki. Stawiając na trudniejszą do odczytania zagrywkę, Antiga i jego zespół uniemożliwili łodziankom skuteczne ataki. Ponadto, znów najwięcej piłek przez Kalandadze przyczyniło się do zwycięskiego wyniku, a to właśnie ona skończyła seta wynikiem 16:25.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
(14:25; 25:18; 21:25; 16:25)


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119