Siatkówka

Pewne zwycięstwo na rozpoczęcie rundy rewanżowej. ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole 3:0

Siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego pewnie wygrały w pierwszy spotkaniu rundy rewanżowej z Uni Opole 3:0. Dla ełaesianek jest to już 12. zwycięstwo z rzędu. MVP tego spotkania została Roberta Ratzke.

Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się wyśmienicie, ełkaesiaki szybko stworzyły sobie przewagę 4 punktową, dzięki czemu mogły grać z większym luzem. Przyjezdne próbowały natychmiastowo odrobić straty. Początkowo nie skutecznie, lecz z czasem przewaga łodzianek zaczęła się zmniejszać i chwile później mieliśmy na tablicy wynik remisowy. Spotkanie zaczęło toczyć się ze zmiennym szczęściem, aż do 16 punktu, wtedy biało-czerwono-białe zanotowały serię 5 punktów z rzędu. Rywalki próbowały jeszcze nadrobić, jednak rozpędzone Wiewióry nie oddały tej przewagi, wygrywając pierwszy set 25:19.

Początek drugiego seta nie był już tak bardzo jednostronny, jak początek pierwszego. Z czasem jednak ełkaesanki udowodniły, kto jest lidera Tauron ligi, oddalając się w zawrotnym tempie od gości z Opola. Rywalki próbowały walczyć, lecz fenomenalnie grający ŁKS nie dawał rywalką dojść do głosu. Świetnie działający atak oraz przyjęcie poprowadziły siatkarki spod herbu przeplatanki po pewne zwycięstwo w drugiej partii 25:17.

W ostatnim secie przyjezdne próbowały podjąć jeszcze walkę w tym spotkaniu i do pewnego momentu mogło się wydawać, że może dojść jeszcze do jakiegoś zwrotu akcji, jednak ełkaesianki, szybko odebrały nadzieje ekipie z Opola ,tworząc kolejną fenomenalną serię 5 punktową, dającą komfort, którego już nie dały sobie zabrać, dzięki czemu siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego wygrały ostatnią partię 25:18.