Siatkówka

Oficjalnie. Aleksandra Gryka zostaje w ŁKS Commercecon Łódź

Aleksandra Gryka, po zdobyciu złotego medalu w TAURON Lidze w sezonie 2022/2023, zostaje w ŁKS Commercecon Łódź na sezon 2023/2024, gotowa bronić tytułu mistrzowskiego.

Aleksandra Gryka urodziła się 6 lutego 2000 roku w Piasecznie, gdzie w miejscowym klubie KS Asto AZD rozpoczęła swoją przygodę z siatkówką. W 2016 roku wyjechała do Szczyrku, do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W tym czasie reprezentowała również młodzieżowe zespoły z Legionowa. W 2018 roku dołączyła do seniorskiej drużyny DPD Legionovii, zaś w sezonie 2020/2021 broniła barw uniwersyteckiej ekipy USC Trojans. Po powrocie z USA ponownie dołączyła do IŁ Capital Legionovii Legionowo. W 2022 roku zdecydowała się na przeprowadzkę do Łodzi i skok do dziupli Łódzkich Wiewiór. 

W sezonie 2022/2023 w barwach ŁKS Commercecon Łódź w TAURON Lidze rozegrała 24 mecze, zdobywając 252 punkty – 177 w ataku, 64 blokiem i 11 z zagrywki. W ataku zanotowała skuteczność na poziomie 56%.

Aleksandra Gryka ma na koncie medale w siatkówce młodzieżowej (złoto mistrzostw Polski kadetek i trzy mistrzostwa Polski w kategorii juniorek). Z ŁKS Commercecon Łódź wywalczyła pierwszy w seniorskiej karierze złoty medal mistrzostw Polski oraz zagrała w finale Pucharu Polski. Reprezentowała również zespół w Lidze Mistrzyń. 

W sezonie 2023/2024 ponownie będzie walczyć o najwyższe cele w biało-czerwono-białych barwach. Co zadecydowało, że Ola Gryka ponownie założy koszulkę z przeplatanką? – Przede wszystkim atmosfera w klubie – podkreśla. – Pełen profesjonalizm, otwartość i zaangażowanie wszystkich wokół, ambicja i głód zwycięstwa. Z taką ekipą wyzwania profesjonalnego sportu stają się łatwiejsze do pokonania.

Między sezonami środkowa wyjątkowo miała więcej czasu na odpoczynek. Jak upływa jej ten czas? – Tegoroczne wakacje były mi bardzo potrzebne. Uporządkowałam wiele spraw i doprowadziłam ciało do pełni zdrowia. Ale od jakiegoś czasu piłka zaczęła dziwnie na mnie patrzeć i korci, żeby ją poodbijać. Improwizacja jest przyjemna, ale rutyna i celowość działań jest równie ważna. Trzeba znaleźć balans – mówi Ola.

Przychodząc do ŁKS Commercecon Łódź podkreślała, że każdy sezon musi być związany z postawieniem celów, do których należy dążyć. Nie inaczej będzie w tym roku. Jakie cele stawia sobie zatem Aleksandra Gryka? – Moim celem jest zagranie jeszcze lepszego sezonu niż ubiegły. Cel numer jeden to obronić mistrza. Cel numer dwa to zdobyć Puchar Polski. Cel numer trzy to znaleźć się w czołówce najlepszych europejskich drużyn podczas Ligi Mistrzyń. Ambitne cele, ale jak już kiedyś wspomniałam, one ciągną za uszy do góry – zaznacza środkowa Łódzkich Wiewiór.

Foto: ŁKS Commercecon Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119