Siatkówka

Lana Scuka wraca do ŁKS Commercecon Łódź!

W sezonie 2022/2023 wywalczyła z Wiewiórami mistrzostwo Polski, zagrała w pucharze Polski i Lidze Mistrzyń, a teraz wraca do Łodzi! Lana Scuka w nowym sezonie będzie ponownie reprezentować biało-czerwono-białe barwy!

Lana zaczynała karierę w OK Vital Lublana, a w 2013 roku dołączyła do Calcit Kamnik. Po dwóch latach wyjechała do Włoch, gdzie reprezentowała LJ Volley Modena i Pallavolo Filottrano. W sezonie 2018/2019 była zawodniczką  GEN-I Volley, ale po roku wróciła do ligi włoskiej. Tam na rok związała się z Pomì Casalmaggiore, a w 2020 triumfowała w Pucharze Challenge z tureckim  Yeşilyurt Stambuł, lecz po sezonie przeniosła się do İlbanku Ankara. 

W sezonie 2022/2023 z łódzkimi Wiewiórami zdobyła mistrzostwo Polski, zagrała w finale Pucharu Polski i rywalizowała w Lidze Mistrzyń. Łącznie zdobyła 258 punktów – 209 z ataku, 9 z zagrywki i 40 blokiem. 

Scuka jest również reprezentantką Słowenii, wicemistrzynią Europy juniorek i wicemistrzynią świata U-23. 

– To miejsce i klub, w którym czuła się dobrze, czułam się doceniona. Można powiedzieć, że gra w tak mocnym klubie jak ŁKS Commercecon to spełnienie marzeń każdego profesjonalnego zawodnika. Chciałam wrócić do profesjonalnej siatkówki i ponieważ mam świetne wspomnienia z Łodzi, poczułam, że to dobry wybór. Biorąc pod uwagę wsparcie kibiców, jest to także niesamowity atut gry dla ŁKS – podkreśla Lana. – Już nie mogę się doczekać… kolejnych osiągnięć z ŁKS!

Lana witaj ponownie w Łodzi!


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119