Siatkówka

Koniec marzeń. VakifBank SK – ŁKS Commercecon Łódź 3:0

Niestety, Wiewiórą nie udało się zwyciężyć w rewanżowym starciu z VakifBank SK, ponownie przegrywając 3:0. Tym samym odpadamy z tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń na etapie 1/8 fazy pucharowej. MVP tego spotkania została Paola Egonu

Pierwszy set zaczął się optymistycznie dla ełkaesianek, te prowadziły grę i widać było, że będą walczyć o zwycięstwo. Turczynki mimo tego również nie odpuszczały i starały się odrabiać stratę, która powstała na początku. To się koniec końców udało się, a zespoły w dalszej fazie spotkania punktowały ze zmiennym szczęściem do samej końcówki seta. Przy wyniku 22:21 dla ŁKS-u wydawało się, że Wiewióry zakończą ten set z korzyścią dla nich, jednak ekipa ze Stambułu, szybko pozbawiła marzeń łodzianek o awansie i pewnie dokończyły ten set zwyciężając 25:23.

Druga partia była już zdecydowanie lepsza dla Turczynek, te od samego początku prowadziły i nie dawały zbliżyć się Wiewiórą do siebie, lecz zespół z Łodzi, walczył i nie poddawał się nawet gdy te przygrywały już 9:18. Ełkaesianki nie odpuściły i doprowadziły do wyrwania przy stanie 24:24, a chwile później wyszły na pierwsze prowadzenia w tej partii. Biało-czerwono-białe były w gazie i ponownie mogłoby się wydawać, że w końcu uda im się wygrać seta, ale ponownie VakifBank pokazał swoje doświadczenie, czego efektem było zwycięstwo ich w drugiej partii 28:26.

Ostatni set, jak cały mecz, był bardzo wyrównany i do samego końca oba zespoły punktowały punkt za punkt, a kluczowa okazał się końcówka. Wiewiórą na pewno nie można odebrać charakteru oraz braku woli walki, gdyż przez całe spotkanie grały jak równy z równym. W tym secie obyło się bez tie-breaku, a Turczynki wygrały tę partię 25:23, meldując się tym samym w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń.

VakifBank SK – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:23, 28:26, 25:23)